سرویس: سیاسی کد خبر: 413209 14:44 - 1400/06/15

مرصاد گزارش می دهد؛

عمل به توصیه های رهبر انقلاب مبتنی بر خنثی سازی تحریم ها، شاه کلید حل مشکلات است

عمل به توصیه های رهبر انقلاب مبتنی بر خنثی سازی تحریم ها، شاه کلید حل مشکلات است

مرصاد نیوز: با عمل به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر خنثی سازی تحریم ها به جای حل مشکلات از طریق برجام می توان یک شبه ره صدساله را پیمود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تفکر منسوخ و شکست خورده دولت قبلی این بود که خوشبختی تنها یک در دارد و آن به سمت آمریکا و اروپا باز می شود برهمین مبنا هشت سال سرمایه های کشور را صرف سفر به کاخ آرزوهایش کرد، البته خروج یک طرفه آمریکا از برجام به یک باره راهکارهای وزارت برجام ظریف را محکوم به شکست کرد.

در این میان مقام معظم رهبری بارها نسبت به مواضع خارجی دولت روحانی هشدار دادند اما گوش آنها بدهکار نبود و همین بر وخامت اوضاع افزود تا جایی که نه تنها همه سرمایه های کشور را بر باد دادند بلکه معیشت و اقتصاد مردم را هم در تنگنا گذاشتند.

دولت سیزدهم اما به جای پیش گرفتن راه ترکستان که توسط روحانی طی شد مسیر میان بر خنثی سازی تحریم ها را می پیماید که در همین آغاز کار دستاوردهای مثبتی هم به دنبال داشته است.

با استناد به قدرت داخلی و هم افزایی با جبهه مقاومت، تحریم ها خنثی می شود

حنیف غفاری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: از زمانی که دولت قبلی آمریکا یعنی ترامپ از برجام خارج شد و تحریم های یک جانبه را علیه ما وضع کرد، در  داخل کشور عده ای مدعی بودند با مذاکره مجدد با دولت ترامپ یا دادن امتیازات جدید به واشنگتن جهت رفع ظاهری تحریم ها می شود بر شرایط غلبه کرد و کشور را بر روی ریل اقتصادی مشخصی قرار داد.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: در مقابل شاهد گفتمان اصیلی با این اعتقاد بودیم که استراتژی ما باید بر مبنای خنثی سازی تحریم ها باشد و در اینجا نه تنها نباید امتیازی به آمریکا بدهیم بلکه باید با مقاومت فعال، مانع زیاده خواهی ها و زورگویی های آمریکا شویم.

غفاری تصریح کرد: آنچه طی سال‌های گذشته و اخیر رخ داد تقابل این دو دیدگاه بود به گونه ای که دیدگاه اول مبنی بر داشتن کرنش مقابل آمریکا عملا با شکست مواجه شد و دیدگاه دوم که مبتنی بر مقاومت فعال و استراتژی خنثی سازی تحریم ها بود با موفقیت مواجه شده و این مسیر کماکان در حال ادامه یافتن بود.

 

وی عنوان کرد: آنچه مسلم است چه در دوران ترامپ طی جریان اعزام نفت کش های ایرانی به ونزوئلا و چه اکنون که جمهوری اسلامی ایران نفت کش های خود را به سمت لبنان اعزام کرده شاهد هستیم ایران بدون هراس از تهدیدهای غیرقانونی آمریکا و متحدین آن در یک هم افزایی مشترک با شرکای خود در جبهه مقاومت که مهمترین آنها حزب الله است، توانسته تحریم های ظالمانه علیه خود و جبهه مقاومت را درهم بشکند.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: قطعا موضوع موفقیت ایران و جبهه مقاومت دو پیام مهم دارد اول اینکه تحریم های ضد ایرانی قابل شکسته شدن است اما مصدر شکسته شدن در آن سوی مرزها نیست بلکه منشا آن قدرت جبهه مقاومت، قدرت ابتکار، هوشمندی  و هم افزایی ایران و شرکای آن در نظام بین الملل است.

غفاری خاطرنشان کرد: همچنین با وجود وعده های طرف آمریکایی یا تروییکای اروپایی در مذاکرات یا اینکه در ظاهر اقداماتی را در خصوص کاهش سطح تحریم ها انجام می دهند ذات، ماهیت و هویت آنها هیچ گاه تغییر پیدا نخواهد کرد و تقابل مطلق آنها با جبهه مقاومت کماکان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در اینجا باید در کنار استراتژی رفع تحریم ها، موضوع خنثی سازی تحریم ها را به صورت اصیل دنبال کرد یعنی اینجا دو استراتژی رفع و خنثی سازی تحریم ها مطرح می شود اما استراتژی اصلی ما خنثی سازی تحریم ها است پس باید بپذیریم که تحریم و کارشکنی ها از سوی آمریکا وجود دارد، تقابل مطلق غرب با جبهه مقاومت وجود دارد و ما باید با استناد به قدرت داخلی یا جمعی خود در هم افزایی با مقاومت اقدامی انجام دهیم که این تحریم ها خنثی و بی اثر شود.

غفاری تصریح کرد: ان شاالله در دوران ریاست جمهوری جدید و استقرار دولت جدید، این ریل گذاری به صورت دقیق در حوزه سیاست خارجی و اقتصاد کشور ما اجرا شود.

 

مقاومت و خنثی کردن تحریم ها بهترین روش برای کشور ما است

حمید رضا ترقی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: قبلا هم مقام معظم رهبری توصیه کرده بودند اگر دولت به جای مسیر رفع تحریم ها از طریق برجام، مسیر خنثی کردن تحریم ها را دنبال کند بهتر به نتیجه می رسد.

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: دولت سیزدهم از طریق خنثی کردن تحریم ها کار را آغاز کرد و با تغییر خط مشی از تکیه به برجام درصدد است با شکستن تحریم ها و خنثی کردن آن مسیر کشور را تغییر دهد.

ترقی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شکستن تحریم ها و خنثی کردن آن نتیجه داد و در رابطه با فروش نفت به لبنان و خرید دارو به صورت تهاتر از کشورهایی که از آنها طلب داریم اکنون موفق به اعمال این سیاست شده ایم.

وی عنوان کرد: چنین اقداماتی نشان می دهد روش مقاومت و شیوه خنثی کردن تحریم ها بهترین روش برای کشور ما است و توانسته ایم نتایج خوبی بگیریم.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: قطعا اگر چنین اقداماتی زودتر آغاز می شد امروز این میزان تلفات نداشتیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها