سرویس: سیاسی کد خبر: 413291 17:08 - 1400/06/17

یادداشت: محمد امین بهرامی

در مجمع نمایندگان استان کرمانشاه چه خبر است؟

در مجمع نمایندگان استان کرمانشاه چه خبر است؟

مرصاد نیوز: محمد امین بهرامی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی خواستار معرفی استانداری انقلابی و بومی برای کرمانشاه از سوی مجمع نمایندگان این استان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد امین بهرامی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت: این دوره مجمع نمایندگان از حیث شخصیت و توانمندی نمایندگان به نظر جزو دوره های خوب برای استان است.

حضور چهره هایی جوان و پرتلاش در کنار افرادی با سوابق ملی این امید را می دهد که با مجمعی اثرگذار مواجه باشیم.

حضور دو نماینده در هیات رییسه هم نشان داد این امید چندان بیراه نبوده است هرچند برآیند مجمع لااقل تاکنون به مردم کرمانشاه نشانه هایی از پیشرو بودن را نشان نداده است.

سوای این مسائل،  در چند روز گذشته اتفاقی در مجمع نمایندگان رخ داده است که مایه ی حیرت است. لیست پیشنهادی سه نفره ای با امضای ۷ نماینده ،جهت تصدی استانداری کرمانشاه به دولت ارسال شده است که اصولا معلوم نیست بر چه ملاک و مبنایی در کنار هم قرار گرفته اند و اصلا چرا این لیست ارسال شده است؟

در این لیست نام  شخصی هست که از چند سال قبل شائبه هایی درست یا غلط  در خصوص دست داشتن در برخی مفاسد در رسانه ها درباره ی او مطرح بوده است. آیا نمایندگان محترم این را نمی دانسته اند؟ اگر نمی دانسته اند این چه شناختی است که این بزرگواران در موضوعی با این حد از اهمیت و مسائلی که در رسانه های کشوری هم مطرح شده هم اطلاعی ندارند  و سوالی در ذهن می آید که با این وصف آیا در موارد دیگر معرفی های نمایندگان با اطلاع و برمبنای تحقیق است؟ آیا اینگونه معرفی کردن باعث نگرانی نیست؟

اگر این مسائل را درباره ی آن فرد می دانسته اند که قوزبالاقوز است. قطعا این مساله که مجمع نمایندگان موافق افراد دارای شائبه است درست نیست اما آیا با اینگونه معرفی آبروی خود و استان را نزد دولت و مردم نمی برند؟

مجمع نمایندگان به کنار. چرا این نمایندگان بزرگوار بخاطر استان بیشتر دقت نکرده اند؟  اگر خودشان در این دولت باشند راجع به سطح توقعات اینگونه استانی چه فکر می کنند؟ و چرا باید دولت بخواهد استانداری توانمند برای چنین استانی با چنین سطح توقعاتی و چنین پیشنهاداتی  در نظر بگیرد؟

گزینه ی خوبی هم در لیست بود اما وقتی فرد از قبل اعلام رضایت نکرده است چطور نمایندگان نام او را پیش از هماهنگی داده اند که بعد با اعلام نظر منفی او عملا لیست خالی شود؟

در خصوص گزینه ی دیگر که استاندار دولت تدبیروامیدبوده و هست نیز معرفی ایشان حیرت انگیز است. اگر نمایندگان محترم ایشان را قبول داشتند چرا در دولت قبل او را به استان نیاوردند؟ حالا که مردم از آن دولت و مدیران ناراضی و بعضا بری هستند کاری که چند سال قبل می توانستند انجام بدهند را الان انجام می دهند؟  نکته ی دیگر این است که این معرفی چه تناسبی با دولت و رای مردم استان و بدنه ی رای دهنده به نمایندگان دارد؟ اگر خوب بود در همان دولت کذایی او را می آوردید اگر آن زمان نیاوردید الان چرا به یادتان افتاده است؟ نمایندگان وکلای مردم اند. علی الخصوص در این مورد نباید کاملا برخلاف نظر رای دهندگان و صرفا نظر شخصی خود عمل کنند.

اولا ارائه ی لیست جزو وظایف نمایندگان محترم نیست ثانیا حالا که لیست دادند نمی توانند صرفا نظر شخصی خود را آن هم بدون در نظرگرفتن شرایط لحاظ کنند. نمایندگان محترم استان با چه کسانی مشورت کرده اند و از چه کسانی نظر خواسته اند؟ آیا این کار با این وضع و اوضاع نشانی از عدم تحقیق و عملکردی احساسی و عجله ای آن هم در مورد مهمترین اتفاق استان نیست؟

مجمع نمایندگان  در ارائه ی لیست بواقع عملکردی غیر قابل دفاع و  ضعیف از خود ارائه داد. در فضایی که بسیاری درست یا غلط مدعی هستند دولت خود را بالاتر از نمایندگان می داند ارائه ی چنین پیشنهاداتی به زبان ساده یعنی اینکه دولت در این مقوله روی مجمع نمایندگان حساب باز نکند زیرا جسارتا این مجمع به وسیله ی خودش، از مناسبات کنار رفته است.

واقعا جای سوال است که با این لیست فردا مجمع نمایندگان محترم می تواند به دولت برای هرانتصابی اشکال وارد کند؟ همین الان دولتمردان در فضای مجازی به نمایندگان طعنه می زنند و در جواب اعتراضات مردمی می گویند بروید ببینید نمایندگان چه خواسته اند وای به حال مرحله و مراحل بعد!

امیدواریم مجمع نمایندگان از این پس با کیاست و سیاست ورزی بهتری عمل نماید.

این مسائل بدیهی سیاست ورزی است و بواقع از این جمع فرهیخته این اشتباه راهبردی بسیار عجیب  بود.

امیدواریم و انشاالله مجمع نمایندگان بتواند در ادامه و در فرصت نه چندان زیاد باقیمانده عملکرد بهتر و ملموس تری داشته باشد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظرات بازدیدکنندگان

ساسان
21:35 - 1400/06/17

فریدون همتی به درد استان کرمانشاه نمیخوره


نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها