سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 413462 11:45 - 1400/06/23

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب:

۴۷ درصد جمعیت شهرستان سرپلذهاب واکسینه شده اند

۴۷ درصد جمعیت شهرستان سرپلذهاب واکسینه شده اند

مرصاد نیوز: معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب از واکسینه شدن ۴۷ درصد جمعیت شهرستان خبر داد و گفت: مادران باردار هرچه سریعتر برای واکسینه اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، دکتر محسن‌ مرادی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: در شهرستان سرپل ذهاب تا به امروز ۴۷ درصد جمعیت واکسینه شدند که این شامل ۲۹ هزار و ۶۵۰ دوز نوبت اول و ۱۴هزار و ۲۰۰ دوز نوبت دوم است این تعداد تقریبا بین شهرستان‌های استان، حد متوسط قابل قبول نیست و انتظار ما استقبال بیشتر مردم از برنامه واکسیناسیون است.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب افزود: در شهرستان مشکل نبود واکسن نداریم  بهترین واکسن واکسنی است که موجوده و اهمیت موضوع در زمان برای تزریق واکسینه شدن است .

وی بیان کرد: با توجه به اطلاعاتی که از گسترش نوع لامبدا ویروس  به دست می رسد این نگرانی وجود دارد که آمار مبتلا مردم بیشتر باشد بنابراین با واکسینه شدن احتمال درگیری و شدت بیماری کمتر است.

دکتر مرادی گفت: مردم در خصوص واکسیناسیون مادران به اخبار وزارت بهداشت توجه کنند و مطالبی در فضای مجازی اعلام شده به هیچ گونه اعتنا نکنند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون هیچ ضرری برای مادران باردار و جنین ندارد و اگر واکسینه نشوند در واقع دچار عوارض خطرناک می‌شوند بنابراین از مادران باردار شهرستان در شهر و روستا خواهش می کنم که هر چه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه می‌کنند

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب همچنین گفت: افرادی که واکسینه شدند مشکلی برای اهدای خون ندارند.

وی در پایان بیان کرد: ما هنوز به پیک پنجم بیماری نرسیدیم و افزایش موارد مشاهده می‌شود بنابراین رعایت پروتکل‌ها جدی گرفته شود ماسک مهمترین و رعایت فاصله با افراد است.همچنین باید اعلام کرد که بیشترین عامل مبتلاشدن به کرونا شرکت در مراسم ختم گزارش شده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها