سرویس: اجتماعی کد خبر: 413542 12:59 - 1400/06/25

مدیر عامل تعاون روستایی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

برای انجام کشت های پاییزه در کرمانشاه با مشکل کمبود آب مواجه هستیم

برای انجام کشت های پاییزه در کرمانشاه با مشکل کمبود آب مواجه هستیم

مرصاد نیوز: مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: برای انجام کشت های پاییزه در کرمانشاه با مشکل کمبود آب مواجه هستیم اگر این مشکل مرتفع شود، بذر، نهاده، کشاورزان و تعاونی های تولید برای پیش بردن کار آماده است.

 ایرج صفایی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: برای انجام کشت‌های پاییزه در استان کرمانشاه با مشکل کمبود آب مواجه هستیم اگر این مشکل مرتفع شود، بذر، نهاده، کشاورزان و تعاونی های تولید برای پیش بردن کار آماده است.

مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه اکنون تا حدودی محدودیت تخصیص آب وجود دارد، افزود: این مشکل مبتلا به همه کشور است.

صفایی خاطرنشان کرد: کاهش سطح کشت‌های پاییزه به دلیل محدودیت تخصیص منابع آبی ممکن است در آینده اثراتی جدی به دنبال داشته باشد.

وی عنوان کرد: برای انجام کشت‌های پاییزه جلساتی برگزار شده اما همچنان مشکل آب مرتفع نشده و آب منطقه ای با توجه به شرایط خشکسالی آبی تخصیص نمی دهد بلکه فعلا محدودیت‌هایی وجود دارد.

مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت:‌ ممکن است کشت پاییزه در سطح کم انجام شود البته جهاد کشاورزی استان حدود ۱۰هزار هکتار را برای این موضوع پیش بینی کرده که تاکنون کشت در سطوح پایینی انجام شده است‌.

صفایی تصریح کرد: انجام کشت‌های پاییزه از برنامه هایی بود که کشاورزان را به کشت قراردادی تشویق می کرد.

وی افزود: در کشت قراردادی نهاده و امکانات برای کشاورز آماده می شود و خرید محصول وی تضمین خواهد شد و در مجموع روش خوبی بود اما با توجه به شیوع خشکسالی، با مشکل کمبود آب مواجه هستیم و ممکن است بر روی تحقق اهداف و برنامه ها اثرات منفی داشته باشد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها