سرویس: اجتماعی کد خبر: 413556 18:50 - 1400/06/25

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه خبر داد:

تلاش برای افزایش ظرفیت روزانه واکسیناسیون به ۱۰۰هزار دوز در کرمانشاه

تلاش برای افزایش ظرفیت روزانه واکسیناسیون به ۱۰۰هزار دوز در کرمانشاه

مرصاد نیوز:معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه گفت: ظرفیت استان کرمانشاه در تزریق واکسن، روز ۷۰ هزار دوز است درحالی که اکنون ۳۰ هزار دوز واکسیناسیون انجام می‌شود لذا استانداری حاضر است همه قوای خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد تا این مقدار به ۱۰۰ هزار دوز در روز برسد.  

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،افشین کریمی امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه زمانبر شدن بیماری کرونا، نرخ بالای بیکاری و تورم سبب شده مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی‌انگیزه شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه افزود: امروز تنها دستاوردی که در بحث این بیماری می‌توانیم بر آن تکیه کنیم واکسیناسیون است.

وی خاطر نشان کرد: در استان کرمانشاه نیروی انسانی و کادر بهداشت و درمان خسته شده اند لذا انتظار می‌رود مطالبات آنها پرداخت شود تا تشویقی برای ارائه خدمات بهتر توسط آنها باشد.

کریمی همچنین بر سرعت انجام واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: ظرفیت استان کرمانشاه در تزریق واکسن، روز ۷۰ هزار دوز است درحالی که اکنون ۳۰ هزار دوز واکسیناسیون انجام می‌شود لذا استانداری حاضر است همه قوای خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد تا این مقدار به ۱۰۰ هزار دوز در روز برسد.

وی اظهار داشت: برداشتن سقف سنی برای انجام واکسیناسیون در استان کرمانشاه از سوی وزیر بهداشت کار پسندیده‌ای بود و از فردا جامعه هدف می توانند به این کار اقدام کنند.

از فردا تمام افراد بالای ۱۸ سال می توانند برای واکسیناسیون اقدام کنند

در ادامه این جلسه محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به ارائه خلاصه ای از وضعیت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت و گفت: متاسفانه شایعاتی در خصوص تزریق واکسن کرونا وجود دارد که لازم است مردم بدانند متوسط ابتلای افرادی که واکسن تزریق کرده اند در هر ۱۰ هزار نفر بستری فقط هشت نفر بوده که خوشبختانه هیچ کدام از آن ها دچار مرگ و میر نشده اند و همچنین تعداد موارد بستری کادر درمان نسبت به قبل بسیار کاهش پیدا کرده است.

وی بیان داشت: در موج پنجم کرونا به طور میانگین ۴۱ درصد از تست ها مثبت بود و حتی یک هزار و ۵۶۸ بستری را تجربه کردیم اما با توجه به واکسیناسیون تعداد موارد مرگ و میر کاهش چشمگیری داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: در حال حاضر یک میلیون و ۱۶۲ هزار دوز واکسن در استان کرمانشاه تزریق شده که ۴۸ درصد جمعیت هدف دوز اول و ۲۷ درصد هر دو دوز را تزریق کرده اند.

مرادی تصریح کرد: با توجه به برداشتن محدودیت سنی جهت تزریق واکسن طی دو هفته آینده درصد زیادی از جمعیت استان واکسینه خواهند شد و از فردا تمام افراد بالای ۱۸ سال می توانند برای واکسیناسیون اقدام کنند.

وی کاهش میزان درآمدزایی دانشگاه ناشی از بروز بحران هایی همچون زلزله، سیل، تورم، افزایش هزینه های پرسنلی و غیر پرسنلی، سخت گیری سازمان های بیمه گر و مشکلات ناشی از نسخه نویسی الکترونیک، خروج پزشکان تمام وقت به دلیل طرح پلکانی را از مشکلات علوم پزشکی استان کرمانشاه برشمرد.

مرادی گفت: همچنین عدم پرداخت به موقع مطالبات دانشگاه از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و وزارت متبوع، عدم ابلاغ به موقع چارت تفصیلی برای مراکز یا بیمارستان های جدیدالتاسیس، ورود بیش از حد دانشجویان خارج از کشور، اختلال در امر آموزش دانشجویان به دلیل بحران کرونا و ایجاد بی انگیزگی در اساتید از دیگر موارد مشکل ساز برای دانشگاه علوم پزشکی است.

وی برای جذب اعتبارات  مقابله با بحران کرونا به دلیل افزایش هزینه های دانشگاه در بحران‌های اخیر و کاهش ۵۰ درصدی درآمدها و پرداخت معوقات دانشگاه خواستار حمایت وزارت متبوع و سازمانهای بیمه گر شد و گفت: همچنین حمایت در حل مشکلات طرح پلکانی و ماندگاری پزشکان تمام وقت و حمایت در تامین اعتبار بازسازی بیمارستانها از دیگر خواسته‌های این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: از آنجا که دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه جزو معدود دانشگاه‌های علوم پزشکی فاقد پردیس است لذا نیاز است کار ساخت پردیس هر چه سریعتر صورت گیرد تا بتوانیم روند توسعه دانشگاه را با شتاب بیشتری پیگیری کنیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها