سرویس: اجتماعی کد خبر: 413618 14:55 - 1400/06/27

معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه:

متولدین ۱۳۸۲ و ماقبل آن در کرمانشاه برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند

متولدین ۱۳۸۲ و ماقبل آن در کرمانشاه برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند

مرصاد نیوز: معاون فنی مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: متولدین ۱۳۸۲ به قبل می توانند برای انجام واکسیناسیون به پایگاه های تجمیعی در استان کرمانشاه مراجعه کنند.

 سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: متولدین ۱۳۸۲ به قبل می توانند برای انجام واکسیناسیون به پایگاه های تجمیعی در استان کرمانشاه مراجعه کنند.

وی افزود: ۴۱ پایگاه تجمیعی انجام واکسیناسیون در سطح استان کرمانشاه وجود دارد و با مشکلی از نظر تعداد پایگاه و نیز تامین واکسن مواجه نیستیم.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: به جز شهرستانهای سنقر و قصرشیرین نوبت عصر انجام واکسیناسیون در مابقی پایگاه ها فعال است و در مرکز استان هم در ۱۰ پایگاه تجمیعی  عصرها واکسن کرونا تزریق می شود.

وی عنوان کرد: تاکنون یک میلیون و ۱۴۵هزار دوز واکسن در استان کرمانشاه تزریق شده که ۷۳۱هزار دوز معادل ۴۹ درصد در نوبت اول تزریق شده است.

معاون فنی معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه گفت: از مجموع افرادی که دوز اول را تزریق کرده اند، ۴۱۴هزار نوبت دوم واکسن را هم دریافت کرده اند.

وی افزود: مجموعا ۲۸ درصد جامعه هدف واکسیناسیون شده اند و باید این عدد به حدود ۷۰ درصد برسد تا ایمنی جمعی ایجاد شده و از شیوع موج ششم جلوگیری شود.

شاه آبادی تصریح کرد: در حال حاضر در استان کرمانشاه افراد بالای ۱۸سال می توانند برای انجام واکسیناسیون مراجعه کنند و برای نوبت اول واکسن های آستارازنکا و سینوفارم موجود است همچنین  تعدادی واکسن برکت برای تزریق در نوبت دوم دریافت شده و شماری دیگر هم با تاخیر دریافت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم برای انجام واکسیناسیون مراجعه کنند افزود: اطلاع رسانی های لازم درباره برداشته شدن شرط سنی تزریق واکسن در استان کرمانشاه انجام گرفته است.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: مردم منتظر دریافت واکسن خاصی نشوند زیرا ممکن است تا زمان دریافت آن به کرونا مبتلا شوند بنابراین تاخیر در دریافت واکسن جایز نیست.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها