سرویس: اجتماعی کد خبر: 414386 14:34 - 1400/07/18

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه خبرداد:

افزایش 4 درصدی تصادفات در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

افزایش 4 درصدی تصادفات در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

مرصاد نیوز: رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از افزایش 4 درصدی تصادفات در محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سالجاری خبر داد.

سرهنگ محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز،  اظهار داشت: در نیمه نخست امسال ۱۶۴ مورد تلفات در جاده های استان کرمانشاه به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد سه درصدی حکایت دارد.

وی افزود: همچنین از ابتدای امسال آمار تصادفات جرحی در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه چهار درصد افزایش یافته است.

محور کرمانشاه کامیاران بیشترین تلفات را دارد

حیدری تصریح کرد: محور کرمانشاه- کامیاران با ۲۱ نفر کشته بیشترین تلفات را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه محور کرمانشاه- کامیاران کریدور شمالغرب به جنوب کشور است روزانه حجم تردد بالایی در آن صورت می گیرد.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: درحال حاضر ۱۳ کیلومتر از محور کرمانشاه-کامیاران هنوز به شبکه بزرگراهی تبدیل نشده و با وجود گذشت زمان تاکنون کار عملیاتی آن به اتمام نرسیده درحالی که بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده است.

حیدری خاطرنشان کرد: انتظار می رود مسئولان امر در اسرع وقت محور کرمانشاه-کامیاران را برای تبدیل به شبکه بزرگراهی مورد بهره برداری قرار دهند.

وی با بیان اینکه ۴۵ درصد حوادث به صورت واژگونی بوده، افزود: همچنین۵۲ درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی استان به صورت برخورد وسیله نقلیه با وسیله نقلیه به دلیل سبقت غیرمجاز بوده است.

حیدری تصریح کرد: با توجه به اعمال محدودیت‌های کرونایی بیشترین تردد به سمت جاده های فرعی و روستایی است که انتظار می رود رانندگان با توجه به‌ اینکه در جاده های فرعی و روستایی حداقل ایمنی در نظر گرفته شده با در نظر گرفتن مشخصات فنی راه ها، ضمن رعایت قوانین، پرهیز از عجله و شتاب بی مورد را در دستور کار قرار دهند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها