سرویس: تازه های سایت کد خبر: 414397 20:58 - 1400/07/18

انهدام باند اخاذی در کرمانشاه

انهدام باند اخاذی در کرمانشاه

مرصاد نیوز: رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری اعضای باند تهدید و اخاذی 3 میلیارد ریالی به بهانه انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی عباسی کسانی" اظهار داشت: پس از مراجعه پسر جوانی به پلیس فتا مبنی براینکه شخصی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌‌های اجتماعی از او اخاذی کرده است، موضوع در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در توضیح ادعای خود عنوان کرد با شخصی در یکی از شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شده و پس از اعتماد به وی تصاویر شخصی خود را برای او ارسال کرده و شخص مجرم پس از دریافت تصاویر با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی مبلغ 3 میلیارد ریال از وی اخاذی کرده است.

سرهنگ عباسی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان با بررسی‌های فنی و سایبری موفق شدند ردپای مجرم در فضای مجازی را در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی کنند و با توجه به اهمیت موضوع تیمی متخصص از کارشناسان به استان موردنظر اعزام و متهمان را با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه خاطرنشان کرد: در بررسی پرونده مشخص شد متهمان ابتدا طعمه‌هایشان را از میان افراد سرشناس شناسایی و سپس با همدستی یک خانم اعتماد قربانيان را جلب و با اخذ فیلم‌های شخصی و خصوصی اقدام به اخاذي از آن‌ها می‌کرده‌اند.

وی ضمن تأکید بر لزوم حفظ اسرار و اطلاعات شخصی و خانوادگی در فضای مجازی از کاربران خواست به افراد غریبه اعتماد نکنند و از ارسال موارد شخصی و خانوادگی به افراد ناشناس خودداری نمایند چرا که هویت کاربران در فضای مجازی نامشخص است.

سرهنگ عباسی خاطرنشان کرد: افراد درصورتی‌که با مواردی مانند موضوع این پرونده مواجه شدند به‌هیچ‌وجه به درخواست‌ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کنند، تن نداده زیرا موجب طمع بیشتر فرد مجرمان شده و مبالغ بیشتری درخواست خواهند کرد.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه در پایان و با بیان اینکه سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری است، گفت: کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت و در صورت نیاز گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان بگذارند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها