سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 414424 15:36 - 1400/07/19

یادداشت: فردین رحیمی

نگاهی به یکی از مطالبات مردم شهر پاوه از شهرداری

نگاهی به یکی از مطالبات مردم شهر پاوه از شهرداری

مرصاد نیوز: تمرکز بر پتانسیل‌های نهفته فضاهای شهری در راستای دستیابی به شهر شاد از نکات قابل توجه در برنامه‌ریزی و طراحی شهری بشمار می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از هزارماسوله، فردین رحیمی در یادداشتی نوشت: گسترش شهرنشینی در دنیای کنونی توجه به ایجاد شاخص‌های شهر شاد را ضروری ساخته است، از این رو تمرکز بر پتانسیل‌های نهفته فضاهای شهری در راستای دستیابی به شهر شاد از نکات قابل توجه در برنامه‌ریزی و طراحی شهری بشمار می‌رود.

در گذشته ی نه چندان دور در شهر پاوه استخری روباز در بالادست تنها فضای سبز شهر که به باغ شهرداری پاوه معروف است وجود داشت که یکی از  اماکن تفریحی و ورزش آبی برای جوانان و نوجوانان آنروزها بود از تاریخ احداث وعکس های قدیمی آن اطلاعاتی در دسترس نداشتم  ولی متولدین دهه چهل، پنجاه و شصت خاطره های خوشی از این استخر در ذهن دارند.این استخر سرباز در میان مردم بسیار نامی آشنا و شناخته شده است که در یکی از محله های قدیمی شهرپاوه قرار دارد.

همه میدانیم برای اینکه یک شهر پویا، سرزنده بانشاط برای شهروندان داشته باشیم. یکی از  اولویت ها در این خصوص توجه ویژه به اماکن تفریحی، سرگرمی برای همه قشارهای جامعه است. که امروزه یکی از مهمترین موضوعات و اولویت متخصصین و مدیران شهری در جهان مورد توجه قرار گرفته است.

مجتمع های فرهنگی و تفریحی مزیت های فراوانی بخصوص برای شهرهای کمتر توسعه یافته دارد واز جمله آن ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری شهرها، ارتقاء سرگرمی و نشاط در جامعه بخصوص برای نوجوانان وجوانان در شهر و همچنین یکی از مهمترین مولفه های جذب گردشگر می توان نام برد.

متاسفانه شهر پاوه با توجه به توپوگرافی شهر مکانهای کمی برای ایجاد تفریحات و سرگرمی را در شهر و اطراف آن دارد. استخر روباز قدیمی شهرداری پاوه که متاسفانه به دست فراموشی سپرده شده است یکی از معدود جاهای مناسب برای احداث ویا بازسازی بعنوان مکانی برای تفریح برای شهروندان می باشد.اگر مسئولین و مدیران شهری و شورای شهر در گذشته به آن توجه ایی ویژه ایی می کردند با استفاده از تکنولوژی روز و تشویق سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این مکان جهت بازسازی آن ویا احداث بزرگترین مجتمع فرهنگی تفریحی در چندین طبقه می توانست ایجاد شود و اکنون شاید بعنوان یکی از جاذبه های تفریحی، سرگرمی و گردشگری شهری در منطقه و استان مورد توجه و استقبال شهروندان قرار می گرفت.

شهر پاوه با کمبود امکانات رفاهی برای شهروندان مواجه است و این روزها به یکی از مطالبه های مهم شهروندان تبدیل شده است امروز شهر به این امکانات بسیار نیازمند است  پاوه باتوجه بیشتر شدن جمعیت و الحاق چهار روستا به شهر و ثبت جهانی هورامان همچنین بعنوان مرکز اورامانات مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی قرارگرفته است. می طلبد برای آن برنامه ریزی راهبردی و چشم اندازی بهتر برای آینده شهر داشته باشد که یکی از مهمترین مسئله امروز در شهر پاوه توجه به امکانات تفریحی، سرگرمی برای شهروندان در شهر می باشد.

لازمه تلاش برای یک شهر سر زنده و پُر رونق با تمامی امکانات رفاهی، فرهنگی و اجتماعی همکاری و مشارکت آحاد جامعه را می طلبد که در این راستا هماهنگی و همکاری مسئولین بخصوص شورای شهر و شهرداری برای چنین طرحهای بسیار ضروری است شهر پاوه باتوجه به مرکزیت اورامانات متاسفانه آنچنان به نسبت شهرهای دیگری پیشرفته خوبی نداشته است و باید شهر پاوه را فراتر از یک شهرو بعنوان پایتخت اورامانات به آن نگاه کرد.

 

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها