سرویس: اجتماعی کد خبر: 414451 15:54 - 1400/07/20

مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر کرمانشاه خبرداد:

اجرای «طرح ملی بیمه اجتماعی اقشار کم‌درآمد روستایی و عشایری» در کرمانشاه

اجرای «طرح ملی بیمه اجتماعی اقشار کم‌درآمد روستایی و عشایری» در کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر کرمانشاه از اجرای «طرح ملی بیمه اجتماعی اقشار کم‌درآمد روستایی و عشایری» در استان خبرداد و گفت: تا پایان امسال ۳۱ هزار و ۳۳۱ نفر از اقشار محروم و روستایی استان کرمانشاه که از سوی نهادهای حمایتی معرفی شده اند، بیمه رایگان از سوی دولت دریافت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محسن رشیدی اقدام امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر روستایی از سال ۸۴ با مصوبه هیئت دولت تشکیل شد و در راستای اصل ۲۹ قانون اساسی شروع به کار کرد.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کرمانشاه افزود: برای افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند ۷۰ درصد حق بیمه را دولت و ۳۰ درصد را فرد بیمه شده پرداخت می‌کند.

وی آمار جذب این صندوق طی ۶ ماهه نخست امسال را ۵ هزار و ۱۴۲ خانوار اعلام کرد و افزود: این آمار نسبت به سال ۹۹ بیش از ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رشیدی اقدم گفت: در طول این ۱۶ سال ۳ هزار نفر بازنشست و مستمری بگیر شده اند که ماهیانه به آنها حقوق پرداخت می شود‌.

وی بیان داشت: در حال حاضر مجموع بیمه شدگان فعال ما ۶۶ هزار و ۴۰۴ نفر هستند.

رشیدی اقدم به اجرای «طرح ملی بیمه اجتماعی اقشار کم‌درآمد روستایی و عشایری» اشاره کرد و اظهار داشت: در فاز اول تا پایان امسال ۳۱ هزار و ۳۳۱ نفر از اقشار کم درآمد و روستایی استان کرمانشاه که از سوی نهادهای حمایتی معرفی شده اند، بیمه رایگان از سوی دولت دریافت می کنند.

وی با اشاره به دیگر مشاغل تحت پوشش این بیمه اعلام کرد: قالیبافان فعال از جمله کسانی هستند که آنها را تحت پوشش این بیمه در آورده ایم، همچنین رانندگان بین‌شهری در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر نیز تحت پوشش بیمه روستایی قرار می‌گیرند.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر کرمانشاه افزود: امیدواریم تمام روستاییان و عشایر استان را بتوانیم عضو این صندوق کنیم چرا که مانع فقر است و یک عزت و اشتغال را در بحث روستاییان ایجاد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها