کد خبر: 414470 10:15 - 1400/07/21

یادداشت: بیژن رجبی

غروب بی بازگشت اولین رئیس جمهور ایران

غروب بی بازگشت اولین رئیس جمهور ایران

مرصاد نیوز: وقتی بنی صدر لیبرال خود را در محاصره نیروهای خط امام احساس کرد بدلیل وابستگی قبلی در جبهه منافقین قرار گرفت و با سرکرده منافقین موفق به فرار از کشور شد و غروب بی بازگشت بنی صدر رقم خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  بیژن رجبی از یادگاران دفاع مقدس در یادداشتی نوشت:  مبارزات فرهنگی و بصیرتی امام خمینی  علیه رژیم طاغوت که از سال ۴۱ آغاز شده بود بدلیل روشنگری امام و انزجار عمومی ملت ایران از اشغال نامرئی کشورشان بدست نظامیان آمریکا  در ۱۵ خرداد ۴۲ به اوج خود رسید.

در این روز هرحادثه ای ازجمله سقوط رژیم شاه متصور بود لذا آمریکا با دست پاچگی تمام به کمک رژیم آمد و باسرکوب بی رحمانه ی قیام مردم ایران که منجربه شهادت عده ی کثیری از مردم شد بصورت موقت موفق به مهار این قیام شدند اما بدلیل استمرار این مبارزات طی ۱۵ سال در نهایت انقلاب به نتیجه خود نزدیک شد.

در اثر فشار افکارعمومی و انحلال ساواک و آزادی زندانیان سیاسی و ارسال پیامهای امام به مردم ایران شاه مجبوربه ترک کشور شد و وقتی که انقلاب در آستانه پیروزی قرار گرفت گروهها و افراد زیادی ازجمله بنی صدر که بصورت نامرئی در خط لیبرالها بود  خود را به انقلاب و امام نزدیکتر کردند و با ورود امام به کشور دولت موقت در۱۵ بهمن تشکیل شد و در ۱۲ فروردین ۵۸ بارآی مردم جمهوری اسلامی منتخب ملت ایران شد.

سپس با تدوین قانون اساسی درخرداد همین سال و با انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی ارکان نظام نوین اسلامی در کمترین فرصت  ممکن با تدبیر امام تاسیس شد و بنی صدر که خود را به انقلاب نزدیک کرده بود از موقعیت  پیش آمده استفاده بهینه را کرد و با مسافرت به استانهای کشور موفق شد خود را به مردم بعنوان طرفدار انقلاب معرفی کند و در اولین انتخابات ریاست جمهوری باجلب آرای عمومی بعنوان اولین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شود.

سپس باتنفیذ حکم ریاست جمهوری و حکم فرماندهی کل قوا توسط امام (ره) شروع بکار کرد و انچه که در افکار بنی صدر برای براندازی انقلاب اسلامی بود محقق شد و از همان ابتدا به شیوه های مختلف  شروع به رجزخوانی دربرابر یاران امام نمود لذا پس از خنثی شدن توطئه های داخلی و شکست حمله نظامی آمریکا به طبس؛ صف آرایی و آرایش جنگی رژیم بعثی عراق در سراسر نوارمرزی به عینه مشاهده می شد و علیرغم گزارش های متعددی که از ناحیه سپاه و مرزبانان به بنی صدر داده می شد توجه نکرد و با همان نیروهای اندک و مستقر در مرز ایران با عراق قناعت کرد و مابقی نیروهای مسلح در پادگانها بدون آموزش مانده بودند.

 همین امر چراغ سبزی بود برای حمله نظامی صدام به ایران که در۳۱ شهریور ۵۹ با حمله سراسری و برق آسای متجاوزین عراق آغاز شد که منجر به اشغال بخشهای زیادی از سرزمین ایران اسلامی و شهادت عده ی کثیری از ارتشیان مرزدار و مردم  بی دفاع شهرها و روستاهای نوارمرزی گردید.

 لذا بنی صدر باشعار زمین می دهیم و زمان می خریم اجازه ورود متجاوزین را تا حدود صدکیلومتر در عمق خاک ایران را داد که باتذکرجدی امام مواجه شد سپس برای بیرون راندن متجاوزین عراقی از سرزمینهای اشغالی با بی تدبیری تمام اقدام به سه عملیات بزرگ پل نادری در مهر۵۹ و عملیات نصر در هویزه در دیماه همان سال و عملیات توکل در آبان ماه درآبادان نمود که هرسه عملیات باشکست سنگین نیروهای مسلح ایران مواجه شد.

 لذا پس از این ناکامی ها بنی صدرباتشکیل جبهه مخالف موجب تنش در کشور شد که اوج آن در میتینگ ۱۴ اسفند ۵۹ دانشگاه تهران بود که با سخنرانی بنی صدرآغاز شد، وی بااعلام حمایت ضمنی از منافقین موجب درگیری و مضروب ساختن انقلابیون گردید که در نهایت باتعیین هیئت سه نفره توسط امام بنی صدرعامل اصلی درگیری شناخته شد.

لذا وقتی بنی صدر لیبرال خود را در محاصره نیروهای خط امام احساس کرد بدلیل وابستگی  قبلی در جبهه منافقین قرار گرفت و با سرکرده منافقین موفق به فرار از کشور شد و غروب بی بازگشت بنی صدر رقم خورد و در کشور فرانسه که از حامیان صدام بود (شورای ملی مقاومت) علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل داد و سپس با گسیل منافقین به کشور عراق و پیوستن نیروهای منافقین به صدام ، علیه رزمندگان اسلام عملیاتهای مشترکی باارتش بعث انجام دادند که منجر به شهادت واسارت تعداد زیادی ازسپاهیان  اسلام شد.

 لذا پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط ایران، منافقین به کمک ارتش بعثی عراق  به ایران حمله کردندکه با اجرای عملیات مرصاد طومار جبهه نفاق نابود شد و چند سال بعد با حمله صدام به کشور کویت حامیان صدام علیه او متحد شدند که منجر به شکست  سنگین عراق گردید و در نهایت با دستگیری واعدام صدام ویارانش حزب بعث عراق متلاشی شد و ارتش متجاوز بعثی از صفحه روزگار محو شد ومابقی بعثیون از کشور عراق گریختند.

 لذا امروز به برکت خون شهدای عزیز ،جانبازان،  آزادگان، ومفقودین همیشه زنده تاریخ ورزمندگان اسلام و ملت بزرگ ایران به رهبری مقام معظم رهبری ، ایران اسلامی به اولین قدرت منطقه مبدل شده و هیچ قدرتی در دنیا جرات طمع به ایران مقتدر را ندارد و هرفعل و انفعالی در منطقه باید به اذن جمهوری اسلامی ایران باشد.

 بنا به مراتب مرقوم قصه اینچنین بود که در اثر پیوند بنی صدر با‌ دشمنان انقلاب، و ایجاد دو دستگی در کشور ورعدم تسلیح نیروهای مردمی جهت حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل و خیانت به آرمانهای انقلاب، بیشترین آسیب را به کشور وارد کرد و جبران آن خیانتها و خسارتها که منجربه شهادت عده ی کثیری از مردم و جوانان این مرز و بوم شد مردم ایران متحمل شدند لذا این خیانتکار فراری بعداز چهل سال در بدری در اوج ذلت و خفت و خواری به یاران منافقش  پیوست و به درک واصل شد بنا براین  هرکس با انقلاب درافتاد ور افتاد.

ان تنصرالله ینصرکم ویثبت اقدامکم

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها