سرویس: اجتماعی کد خبر: 414474 11:00 - 1400/07/21

پل "راهداران" در روستای علی آباد گروس افتتاح شد

پل "راهداران" در روستای علی آباد گروس افتتاح شد

مرصاد نیوز: با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی پل راهداران در روستای علی آباد گروس شهرستان صحنه افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، امروز چهارشنبه طی مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار کرمانشاه، سردار عظیمی و جمعی از مسئولین استانی پل راهداران در روستای علی آباد گروس شهرستان صحنه افتتاح شد.

این پل که راه ارتباطی ٢۶ روستا واقع در دو طرف رودخانه گاماسیاب را برقرار می کند در جریان سیل سال ۹۸ تخریب و ارتباط روستاها قطع شد.

پس از سیل بلافاصله توسط نیروهای سپاه جهت تردد یک پل فلزی اضطراری در مدت کمتر از ۳۲ ساعت ساخته شد و تا قبل از افتتاح پل کنونی مردم جهت تردد از آن استفاده می کردند.

داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی در این مراسم اظهار داشت: در سیل سال ۹۸ خسارتی که ثبت شد ۳۵۰۰ میلیارد تومان بود که از این پول ۱۲۰۰ میلیارد تومان سازمان برنامه و بودجه پرداخت کرد.

وی گفت: سازمان راهداری با همه گرفتاری هایی که داشت با تشکیل قرارگاه سیل توانست با پیگیری‌های لازم بحث پروژه های سیل را تقریبا سه ماه قبل جمع کنیم.

تا امروز ۹۰ درصد از پروژه های مهم سیل سال ۹۸ مورد بهره برداری قرار گرفته و افتتاح شده اند 

امانی خاطر نشان کرد: خوشبختانه تا امروز ۹۰ درصد از پروژه های مهم سیل سال ۹۸ مورد بهره برداری قرار گرفته و افتتاح شده اند و تا پایان سال ۱۰ درصد باقی مانده در برخی روستاها نیز انجام خواهد شد.  

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان داشت: ما در کشور ۲۲۱ هزار کیلومتر راه داریم و در خوشبینانه ترین حالت ۴ تا ۶ درصد قیمت روز راه باید برای نگهداری آن اعتبار شود و ما تنها ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه راه داریم.

وی عنوان کرد: امروز نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز داریم که فقط بتوانیم راه را به صورت مطلوب نگهداری کنیم و تحویل نسل بعدی دهیم و حتی یک کیلومتر هم اضافه نکنیم.

امانی گفت: راهسازی شیرین است اما راهداری پس از آن بسیار مشکل است چرا که باید از آن به درستی نگهداری کنیم تا راهی ایمن و سالم را به مردم تحویل دهیم.

سالی ۳۰ تا ۴۰ نفر از همکاران راهداری در جاده ها جان خود را به واسطه ماموریت ها از دست می دهند

وی اظهار داشت: سالی ۳۰ تا ۴۰ نفر از همکاران راهداری در جاده ها جان خود را به واسطه ماموریت ها از دست می دهند که این فداکاری‌ها جای تقدیر و تشکر دارد.

این مسئول ادامه داد: در بحث معیشت همکاران راهداری مشکل داریم از جمله آن مشکلات قراردادهای پیمانی، طرحی، شرکتی و ... است که زمانی بحث راهداری که یک کار حاکمیتی است را به بخش خصوصی واگذار کردند و الان چندین سال است به دنبال این هستیم که بتوانیم وضعیت استخدامی این عزیزان را مرتفع کنیم چرا که گاهی حتی سه ماه حقوق آنها پرداخت نمی شود.

امانی بیان داشت: سال گذشته ۵۰۲ میلیون تن کالا با رشد ۱۰ درصدی نسبت به مشابه سال ۹۸ توسط ۲۳ پایانه مرزی که ۲ مرز پرویز خان و خسروی در استان کرمانشاه است رد و بدل شد و به حمدالله هیچکدام از مرزها بسته نشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: همچنین امروز شاهد افتتاح قرارگاه دمونتاژ کردن پل های غرب کشور در محل راهداری بیستون خواهیم بود که علاوه بر حل و فصل مشکلات استان کرمانشاه استان‌های هم جوار نیز در حوادث غیر مترقبه می توانند جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند.  

امانی یکی از مهمترین دغدغه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور را بحث راه‌های شریانی و اصلی دانست و گفت: بحث بزرگراه کربلا جزو پروژه های استان است که نسبت به ترمیم و بازسازی آن اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها