سرویس: اجتماعی کد خبر: 414498 08:40 - 1400/07/22

مرصاد گزارش می دهد؛

چاره اندیشی های لازم برای بازگشایی مدارس/ضرورت واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی و نظارت بر رعایت پروتکلها

چاره اندیشی های لازم برای بازگشایی مدارس/ضرورت واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی و نظارت بر رعایت پروتکلها

مرصاد نیوز: بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در شرایط شیوع کرونا الزاماتی جدی را می طلبد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مدتها است که درباره بازگشایی مدارس سخن گفته می شود و در این راستا واکسیناسیون دانش آموزان و معلمین هم با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.

گذشته از صحیح یا نا صحیح بودن این تصمیم، باید زیر ساخت‌های لازم در مدارس و دانشگاه ها به منظور پیشگیری از شیوع گسترده تر ویروس کرونا افزون بر انجام واکسیناسیون صد درصدی فراهم شود.

 

برای بازگشایی مدارس باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: درباره برگزاری حضوری کلاسهای دانشگاهی مشکلی نداریم.

وی افزود: در بازگشایی مدارس باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود زیرا برخی مدارس از نظر مسائل بهداشتی و  سرویس های بهداشتی مشکل دارند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: باید شرایط به گونه ای باشد که زیر ساخت‌های لازم برای بازگشایی مدارس فراهم شود.

حجت الاسلام فلاحی تصریح کرد: اعضای کمیسیون آموزش مجلس بر اجرای هرچه بهتر پروتکلهای بهداشتی نظارت خواهند کرد تا در آینده مشکلی ایجاد نشود.

وی افزود: مسائل بهداشتی بسیاری از مدارس حواشی استان تهران را علاوه بر شهرستان ها از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم.

حجت الاسلام فلاحی گفت: رعایت مسائل بهداشتی جز اولویت هایی است که کمیسیون آموزش حتما آن را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

 

از الزامات بازگشایی مدارس واکسیناسیون نزدیک به صد درصدی دانش آموزان و معلمان است

سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: اگر همه دانش آموزان واکسینه شوند و دو تا سه هفته از تزریق نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد می توان گفت ایمنی در بدن دانش آموزان  ایجاد شده است.

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: یکی از الزامات برای بازگشایی مدارس انجام واکسیناسیون نزدیک به صد درصدی دانش آموزان، معلمان و مربیان مدرسه و رعایت اصول ایمنی و بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله حداقل یک متر و نیم میان دانش آموزان و ضدعفونی کردن محل استقرار آنها است.

شاه آبادی تصریح کرد: پیشنهاد می کنیم کلاسهای درس در مدت زمان کوتاه تری برگزار شوند و بیش از ۱۰ دانش آموز در کلاسهای بزرگ حضور نیابند همچنین تهویه مناسب هم برقرار باشد و اصول بهداشتی و ایمنی هم در مدارس و هم در دانشگاه ها رعایت شود.

وی افزود: چنانچه واکسیناسیون بالای ۹۵ درصد در دانش آموزان و دانشجویان انجام و اصول بهداشتی رعایت شود می توان گفت بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باعث شیوع بیشتر بیماری نخواهد شد اما اگر هیچ یک از این موارد رعایت نشود ممکن است بازگشایی مدارس و دانشگاه ها سبب انتشار بیماری شود پس امیدواریم

با رعایت این اصول در آینده شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باشیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها