سرویس: اجتماعی کد خبر: 414516 12:54 - 1400/07/22

استاندار کرمانشاه در کنگره بزرگداشت چهارمین شهید محراب:

آیت الله اشرفی اصفهانی منادی وحدت در استان کرمانشاه بود

آیت الله اشرفی اصفهانی منادی وحدت در استان کرمانشاه بود

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: آیت الله اشرفی اصفهانی در راستای ایجاد وحدت بین شیعه و سنی در استان کرمانشاه تلاشهای چشمگیری داشت و منادی وحدت بود که ثمره آنرا امروز هم می بینیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،هوشنگ بازوند امروز پنج شنبه در کنگره بزرگداشت چهارمین شهید محراب شهید آیت الله اشرفی اصفهانی به بیان ویژگی‌های این شهید بزرگوار پرداخت و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بارز ایشان تبعیت و دفاع از آرمان‌های ولی فقیه بود که قبل و پس از انقلاب این امر را سرلوحه کار خود کرده بود.

استاندار کرمانشاه افزود: مردمی بودن از دیگر خصوصیات شهید اشرفی اصفهانی بود و تمام حرکات ایشان مردمی بود و این روزها می بینیم که چقدر جای چنین حرکاتی خالی است.

وی خاطر نشان کرد: این شهید بزرگوار همچنین در راستای ایجاد وحدت بین شیعه و سنی در استان کرمانشاه تلاشهای چشمگیری داشت و منادی وحدت بود که ثمره آنرا امروز هم می بینیم.

بازوند شهید اشرفی اصفهانی را عالمی ساده زیست، ولایت مدار و انسانی بزرگ معرفی کرد و گفت: مقاومت از دیگر خصیصه های بارز ایشان بود و با پوشیدن لباس رزم و سپاه در ایام جنگ پیام مقاومت را به عالم مخابره کرد.

وی ادامه داد: امروز مقاومت در کشور یک راهبرد اساسی است که در سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری نیز ابلاغ شده که تنها راهبرد در مقابل جنگ سرسخت اقتصادی و فرهنگی مقاومت و ایستادگی لست.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: اخیرا می بینیم که کشور ترکیه با ۳ مورد تحریم از سوی آمریکا به چه میزان تضعیف شده در حالیکه بیش از ۴۰ سال است که ما تحت تحریم های ناجوانمردانه قرار داریم و با ۱۳۷۰ تحریم مختلف اما خوشبختانه با تدابیر و درایت رهبر و پیشبرد راهبردهای مقاومت به عنوان یک جزیره امن در خاورمیانه هستیم.

وی اظهار داشت: طی این مدت ۴۰ سال جمهوری اسلامی از نیروهای دیگر کشورها استفاده نکرد بلکه به دیگر کشورها نیز کمک می کند و این به واسطه راهبرد مقام رهبری در مقابل تحریم ها و فشارها است.

بازوند افزود: در این مقاومت ها است که نی توانیم به فرصت ها دست پیدا کنیم و این موضوع در ۸ سال دفاع مقدس برای ما ثابت شد.

وی بیان داشت: ما الگوی مقاومت را از شهدا داریم و یکی از ویژگی‌های آیت الله اشرفی اصفهانی بحث مقاومت است که نشان می دهد پایه و اساس این کار توسط این شهدا و شهدای محراب شکل گرفته است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها