سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 414525 16:36 - 1400/07/22

سفر استانی رئیس جمهور به شیراز؛

بازدید از کارخانه در حال ساخت کاغذ زاگرس فارس، تخت جمشید، حافظیه و تشرف به شاهچراغ/ رئیسی: مراکز تولیدی در اولویت دریافت تسهیلات و منابع مالی هستند

بازدید از کارخانه در حال ساخت کاغذ زاگرس فارس، تخت جمشید، حافظیه و تشرف به شاهچراغ/ رئیسی: مراکز تولیدی در اولویت دریافت تسهیلات و منابع مالی هستند

مرصاد نیوز: رئیس جمهور تاکید کرد: درحالی که کشور برای تأمین کاغذ نیاز به واردات دارد، به هیچ وجه قابل قبول نیست یک کارخانه کاغذ‌سازی که بخش قابل توجهی از آن احداث شده، برای تکمیل و بهره‌برداری سال‌ها معطل تسهیلات باشد و بناها و تجهیزات آن بدون استفاده بماند و فرسوده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،؛ آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز پنج‌شنبه در ادامه سفر به استان فارس از کارخانه درحال ساخت کاغذ‌سازی زاگرس فارس بازدید کرد. ۸۷ درصد عملیات ساخت این واحد تولیدی انجام شده و برای تکمیل ۱۷ درصد باقیمانده، به تسهیلات برای بخش سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیاز است.

رئیسی در جریان این بازدید گفت: مراکز تولیدی از این دست در اولویت دریافت تسهیلات و منابع مالی هستند، نه افرادی که این منابع را در جای دیگری هزینه می‌کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: درحالی که کشور برای تأمین کاغذ نیاز به واردات دارد، به هیچ وجه قابل قبول نیست یک کارخانه کاغذ‌سازی که بخش قابل توجهی از آن احداث شده، برای تکمیل و بهره‌برداری سال‌ها معطل تسهیلات باشد و بناها و تجهیزات آن بدون استفاده بماند و فرسوده شود.

رئیسی ادامه داد: استاندار کار تکمیل این واحد تولیدی را با جدیت پیگیری کند تا چنانچه مالک کارخانه وعده داده، هر چه سریع‌تر با راه‌اندازی این کارخانه ۶۰۰ نفر مشغول کار شوند و با رونق تولید، گامی برای تأمین کاغذ مصرفی در کشور برداشته شود.

کارخانه کاغذسازی زاگرس فارس با برخورداری از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن، ظرفیت تولید سالانه ۱۲۵ هزار تن را از محل کاغذ‌های بازیافتی دارد.

 *رئیسی: بناهای تاریخی نظیر تخت جمشید نشان از هنر والای ایرانیان است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از ظهر پنجشنبه در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان فارس از مجموعه تاریخی تخت جمشید بازدید کرد و در سخنان کوتاهی گفت: بناها و مواریث تاریخی نظیر تخت جمشید نشان از هنر والای ایرانیان از سده‌های گذشته دارد که امروز با گذشت قرن‌های متمادی همچنان مایه حیرت و ستایش است.

رئیس جمهور گفت: پیام دیگر بنای تخت جمشید خطاب به ستمگران است که ببینند سرنوشت کسانی که به مردم ظلم می‌کنند، چیست.

رئیسی در دیدار از مجموعه تاریخی تخت جمشید با جمعی از مردم و بازدیدکنندگان حاضر نیز صمیمانه گفت‌وگو کرد.

وی همچنین با کارشناسان مرمت آثار باستانی در محوطه تاریخی تخت جمشید نیز گفت‌وگو و با توضیحات آنها از جزئیات ترمیم بخش‌های مختلف این اثر باستانی ارزشمند، مطلع شد.

 *آیت‌الله رئیسی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) مشرف شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، آیت‌الله رئیسی ظهر امروز در جریان بازدید به شیراز، سومین حرم اهل‌بیت(ع) به حرم حضرت احمدبن‌موسی(ع) مشرف شد. وی صبح امروز با ورود به شهر شیراز از پروژه‌های مختلفی بازدید کرد و در نقاط مختلف به گفتگوی چهره به چهره با مردم پرداخت.

 *رئیس جمهور: حافظ هویت ملی و دینی ایرانیان است

آیت الله سیدابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه به مناسبت یاد روز حافظ شیرازی با حضور در آرامگاه حافظیه ضمن بازدید از این مجموعه، بصورت چهره به چهره با مردم گفتگو کرد.

رئیس جمهور ظهر پنجشنبه با حضور در آرامگاه حافظ، گفت: حافظ، ستاره درخشان غزل و شعر فارسی، و حافظِ هویت ملی و دینی ایرانیان است.

وی تصریح کرد: غزلیات حافظ، پیام توحید و خداباوری است و دیوان او که ایرانیان آن را در کنار قرآن کریم بر طاقچه‌های خود دارند، پر از حکمت است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها