سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 414586 09:07 - 1400/07/25

مسئولان با بی حجابی کنار آمده‌اند؛

حجاب و عفاف حلقه گمشده امروز جامعه اسلامی/ سکوت مسئولان در برابر رواج بی‌حجابی پذیرفتنی نیست

حجاب و عفاف حلقه گمشده امروز جامعه اسلامی/ سکوت مسئولان در برابر رواج بی‌حجابی پذیرفتنی نیست

مرصاد نیوز: متاسفانه در دنیای مدرن امروزی ارزش زن را تنزل داده اند و با بکارگیری آنان در آگهی های رسانه ای زن را در حد یک کالای قابل خرید و فروش تحقیر کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از کُردتودی، همواره مسئله حجاب به عنوان یک مسئله جنجال برانگیز و پر هیاهو در بین طرفداران و مخالفان حجاب در داخل و خارج از کشور مطرح بوده است و حتی دشمنان ما به این مسئله توجه زیادی دارند و علت توجه آنها عمدتا مبارزه با حجاب به عنوان یکی از مهم ترین نشانه های اصالت و مقاومت فرهنگی در برابر دشمنان اسلام و قرآن است.

اگر به اوضاع حجاب در طی دو قرن پیش نگاهی کنیم، خواهیم دید که تقریبا در همه نقاط جهان و از جمله غرب، زن دارای پوشش نسبتا مناسبی بود و هرگز نمونه های مبتذل امروزی در شکل لباس و حجاب آنها دیده نمی شد.

همه انحرافات و بدبختی های از زمانی شروع شد که بشر قوانین کامل و حیات بخش الهی را که متضمن سعادت او در همه زمینه ها است را کنار زد و دست به دامن تجارب و اطلاعات ناقص بشری برای تنظیم برنامه زندگی شد.

مدگرایی مهم ترین راه مقابله با حجاب چادر

از بین رفتن حیا و عفت بانوان ما در حال حاضر به عنوان مهم ترین برنامه دشمنان علیه کشورهای اسلامی است و از همه  مهم تر گرفتن چادر از زنان به عنوان حفاظ زن را نیز در تیر رس اقدامات خود قرار داده اند.

متاسفانه در حال حاضر حجاب زنان ما دستخوش مدگرایی شده است،مدگرایی که از زمان رضاپهلوی در ایران آغاز شد و سیر تحول در پوشش ایرانیان را دستخوش تغییراتی بیشمار کرد.

یکی از مهم ترین وسایل مد گرایی هم در حال حاضر شبکه های ماهوارای است که دشمنان ما بخوبی توانسته اند از آنان برای گرفتن عفت و پاکدامنی زنان ما استفاده نمایند.

برخی با این جمله که حجاب دارای سختی ها و مشقت فراوان است که بر زنان تحمیل شده است،اما بانوان عفیفه ما این را می دانند،سختی و مشقت جزیی از جریان زندگی است و هر انسانی بدون تحمل رنج و مرارت به اهداف خود نمی رسد.

حجاب یک تکلیف الهی و دستور قرآنی است و اگر فرض بر این باشد که رعایت قوانین خدا برای بانوان مستلزم زحمت و سختی است ،این سختی و زحمت در مقابل آثار و برکات آن که در راس آن جلب رضوان الهی بسیار ناچیز و چه بسا گوارا و شیرین است.

حجاب مهم ترین مولفه امنیت اجتماعی جامعه

هر اجتماعی برای رشد و تعالی در کنار امنیت نظامی، اقتصادی و سیاسی باید از امنیت فرهنگی و اجتماعی هم برخوردار باشد.

جامعه ای که بر پایه ارزش ها اسلامی و اخلاقی شکل گرفته و با خون صدها هزار شهید شکوفا شده است و اکثریت مردم آن هنجارهای دینی و اخلاقی آن را پذیرفته اند سزاوار نیست عده ای بی حجاب امنیت اجتماعی و روحی ،روانی آن را بر هم بزنند و با کارهای منافی عرف جامعه ارزش های والای اسلامی و اخلاقی و اعتقادی آسایش آن را بر هم بزنند.

در حال حاضر بانوان عفیفه ما به این نتیجه رسیده اند که چادر به جهت اینکه هم مانع برهنگی و نمایان شدن بدن است و هم دارای مصونیت است،کامل ترین و بهترین پوشش برای خانم ها است و علاوه بر این او را از بسیاری از آفات جامعه حفظ می نماید.

مسئولان برای مقابله با بی حجابی برنامه ای ندارند

زهرا احمدزاده مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) بیجار و کارشناس فرهنگی در گفتگو با خبرنگار کردتودی هدف از آفرینش جهان فراهم آمدن شرایط زندگی انسان, عبادت و بندگی و دریافت رحمت بیشتر است.

وی افزود: آموزه های دینی ما منشاء تعلیم و تربیت است و نمونه بارز آن شخصیت حضرت زینب(س) که در کودکی یک عالم به تمام معنا و عیار بود و بهترین الگو برای دختران امروز جامعه می تواند باشد.

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: در دیدگاه اسلام زن در تعالی و انسانیت با آقایان یکسان است، اما این سوال در ذهن بانوان ما به وجود می آید که چرا زنان باید حتما حجاب و عفاف داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران بیجار تصریح کرد: حفظ حجاب و عفاف در بانوان موجب تکریم و حفظ آدمیت است و تاثیر زیادی در جلوگیری از گناه و لغزش در جامعه دارد.

وی بیان داشت: خداوند مقدم بر پوشش زنان، بر حفظ ضوابط محرم و نامحرم تأکید دارد و همین مورد نیاز به بازتعریف درباره مفهوم حجاب داریم.

احمدزاده بیان داشت: در حال حاضر از هم گسیختگی نظام خانواده و وجود بیماری ها روانی ناشی از تحریک مستمر در جوانان، سیر نزولی اخلاقی اجتماعی و معنویت از آسیب های اجتماعی است که منشاء اصلی آن غفلت از خدا و عدم توجه به احکام و حدود الهی همچون حجاب و پوشش که بهداشت روانی جامعه را به خطر می اندازد، است.

وی تاکید کرد: حجاب باعث می شود فارغ از جنسیت زدگی به انسانیت و تفکر همدیگر توجه کنیم که متاسفانه امروز مورد دستخوش تغییرات و هجمه دشمنان قرار گرفته است.

کارشناس فرهنگی با انتقاد از سکوت مسئولان در مقابل بی حجابی و بی عفتی حاکم در جامعه بیان داشت: شبکه های خارجی از طریق فضای مجازی و ماهواره به اهداف خودشان که گرفتن چادر و روسری از سر زنان ایرانی است رسیدن، اما ما در کشور خودمان برای ترویج حجاب و عفاف حتی یک قدم کوچک هم برنداشتیم.

مدیر حوزه علمیه بیجار تصریح کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه یک نوع احترام کامل به حقوق اجتماعی مردم است و باید در صدر تمامی کارهای فرهنگی و اجتماعی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها