سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 414595 11:28 - 1400/07/25

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

بسیج ۱۷ میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرد/ کمک ماهانه هزار میلیارد تومان مردم ایران در اپیدمی کرونا

بسیج ۱۷ میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرد/ کمک ماهانه هزار میلیارد تومان مردم ایران در اپیدمی کرونا

مرصاد نیوز: سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ملت ها در دوران سخت مورد سنجش قرار می گیرند، از توزیع ۱۷ میلیون بسته معیشتی توسط بسیج بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از گلستان ما، سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در رزمایش کمک مومنانه به مناسبت آغاز امامت و زعامت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: در مرحله هجدهمین رزمایش کمک های مومنانه این توفیق حاصل شد که در استان گلستان حضور پیدا کنم و فیض معنوی ببریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ملت ها در دوران سختی مورد سنجش قرار می گیرند و تاریخ درباره ملت ها قضاوت خواهد کرد، جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام (ره) توانست یک قدرت مسلط به عنوان ژاندارم منطقه را ساقط کند و در دوران دفاع مقدس از ملت ایران به عنوان یک ملت افتخار آمیز یاد می کنند.

سردار سلیمانی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس تمام ملت های دنیا در کنار صدام قرار گرفتند و بیان می شود 37 کشور دنیا مثل آمریکا، آلمان، فرانسه، اتحادیه شوری سابق و کشورهایی مثل عربستان در کنار رژیم بعث بود ولی ملت ایران یک تاریخ افتخار آمیز و گنجینه تمام نشدنی را خلق کرد و بر پشت سر خود این حماسه را رقم زد که دنیا از آن به عظمت یاد می کنند.

وی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا ملت ایران حماسه خلق کردند، ملت بزرگ ایران وقتی مشاهده کرد که هموطنان دچار سختی و معیشت قرار دارند در لبیک به مقام معظم رهبری در ابتدای سال 99 از مردم دعوت کردند که به میدان مواسات و همدلی و کمک مومنانه بیایند.

این مقام مسئول بیان کرد: فرزندان بسیجی مقام معظم رهبری پرچمدار این حرکت معنوی شدند و دستگاه های مختلف در کنار هم قرار گرفتند و حماسه خلق کردند و در کنار هم بودند را بار دیگر به ظهور و بروز رساندند.

سردار سلیمانی به طرح شهید سلیمانی و کمک های مومنانه اشاره کرد و گفت: این اقدامات یک استثنا در کل کشورهای دنیا به شمار می رود و هیچ کشوری چنین ویژگی را نتوانست از خود بروز و ظهور بدهد و این دوران را به عنوان یک دوران افتخار آمیز در تاریخ خواهیم داشت.

وی افزود: در اوج شیوع ویروس کرونا اوج انسجام ملی و اسلامی ملت ایران را شاهد بودیم و این نشان می دهد که ملت ایران از چه ظرفیتی برخوردار است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بابیان اینکه بسیاری از ابعاد کمک مومنانه در کشور مشخص نیست، افزود: کمک های مومنانه گاهی بیش از 20 هزار میلیارد تومان است و به طور متوسط ماهیانه هزار میلیارد تومان کمک مومنانه مردم در این ایام انجام دادند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: تشکیلات بسیج یک تشکیلات مردمی و بزرگ و انقلابی تحت فرمان امام مسلمین است و در این شرایط پرچمدار خدمت رسانی به مردم مومن است.

وی افزود: در سازمان بسیج برنامه ریزی شده که کمک مومنانه با رویکرد جدید در قالب نهضت خدمات مومنانه در هفته بسیج این مسیر را به صورت کامل تر و با خدمت گرفتن همه ظرفیت ها پیش ببرد.

این مقام مسئول بیان کرد: ارائه کمک مومنانه برای آزادسازی زندانیان غیرعمد، اشتغالزایی جوانان، تسهیل ازدواج جوانان، توجه به مباحث کمک به دانش آموزان کم بضاعت، ساخت مسکن برای محرومین و توجه به نیازهای محلات با محوریت مساجد و حسینیه ها از جمله موضوعاتی است که در نضهت خدمات مومنانه به آن توجه شده است.

سردار سلیمانی بابیان اینکه در قالب پایگاه های بسیج و مقاومت در کنار مردم خواهیم بود، افزود: یکی از موضوعات مختلفی که در کنار مردم خواهیم بود.

وی به توزیع 10 هزار بسته معیشتی در استان اشاره کرد و گفت: باید در همه بخش های مختلف کمک های مومنانه را در قالب خدمات مومنانه در کشور داشته باشیم و لذا از همه دستگاه ها و خیران و نهادهای حمایتی که با سپاه در این امر همکاری کردند تشکر و قدرشناسی می کنم.

گفتنی است این رزمایش کمک مومنانه با همت سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوا و بسیج سازندگی سپاه ناحیه گرگان برگزار شد. در این رزمایش 10 هزار بسته معیشتی در سراسر استان گلستان بین اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها