سرویس: اجتماعی کد خبر: 414810 08:38 - 1400/08/03

دادستان کرمانشاه:

سبزیجات آلوده به فاضلاب به سرعت امحا شوند

سبزیجات آلوده به فاضلاب به سرعت امحا شوند

مرصاد نیوز: دادستان کرمانشاه با تاکید بر امحاء سبزیجات آلوده به فاضلاب گفت: استفاده از فاضلاب در زمین های کشاورزی تبعات سوء بهداشتی به دنبال دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شهرام کرمی در نشست شورای حفاظت از اراضی و منابع طبیعی و حفظ حقوق بیت المال، بااشاره به تخلف برخی کشاورزان مبنی بر استفاده از فاضلاب در آبیاری زمین های کشاورزی، اظهار کرد: استفاده از فاضلاب در زمین های کشاورزی تبعات سوء بهداشتی را برای جامعه به همراه داشته و این مسئله با سلامت شهروندان ارتباط مستقیم دارد.

وی افزود: در این راستا در جهت پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری‌های انگلی، روده‌ای و سرطان‌ها برای مصرف کنندگان و در راستای قانون مجازات اسلامی به منظور مقابله با هرگونه تهدید علیه بهداشت عمومی و قانون آئین دادرسی کیفری در راستای صیانت از حقوق عامه، باید به قید فوریت و ظرف 48 ساعت آینده گشت مشترکی تشکیل شود تا نسبت به امحاء مستمر کشت های سبزیجات و صیفی جات آلوده به فاضلاب اقدام کند.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: به منظور پیشگیری از هرگونه درگیری و بروز مشکلات در راستای امحاء کشت های سبزیجات و صیفی جات آلوده به فاضلاب، فرماندهی انتظامی شهرستان پشتیبانی انتظامی قاطع بوجود آورده و در صورت بروز هرگونه مقاومت از سوی افراد خاطی برخورد قانونی لازم را انجام دهند.

وی یادآور شد: در جهت پیشگیری از کشت مجدد سبزی های آلوده به فاضلاب و در نتیجه تخریب مجدد آنها، مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه و جهاد کشاورزی استان تمهیدات لازم را به منظور آموزش کشاورزان در جهت پیشگیری از کشت های مجدد آلوده اجرا کنند.

کرمی در بخش دیگری از سخنانش به انجام ساخت و سازها در زمین های وقفی هم اشاره کرد و گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز در زمین های وقفی که می تواند بعد از اتمام ساخت و ساز مشکلات عدیده ای را برای سازنده فراهم آورد، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نسبت به معرفی مناطقی که به صورت عمده دارای زمین های وقفی هستند به شهرداری کل کرمانشاه و شهرداری های مناطق 8 گانه اقدام کند و هرگونه ساخت و ساز را منوط به استعلام از اوقاف بداند.

وی ادامه داد: اداره کل اوقاف نیز موظف است به منظور پیشگیری از تأخیر در اجرای مجوز ساخت و ساز برای شهروندان، پاسخ استعلام های دریافتی را به قید فوریت و ظرف 7 روز به شهرداری مربوطه منعکس کند.

دادستان در ادامه سخنان خود به کاهش نزولات آسمانی و منابع آبی استان اشاره ای داشت و تاکید کرد: با عنایت به کاهش چشمگیر نزولات آسمانی در سال گذشته و بهار سال جاری و احتمال ادامه این روند در ماه های پیش رو که می تواند مشکلات عدیده ای برای مردم بوجود آورده و در نهایت به بحرانی جدی تبدیل شود، دستگاه های ذیربط باید مقابله با کشت های پرآب در ماه های آتی را در دستور کار قرار داده و برنامه ریزی های لازم را برای جلوگیری از کشت های پرآب در ماه های آینده را انجام دهند.

وی در پایان گفت: دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان های استان بر اجرای دقیق مصوبه های شورای حفاظت از اراضی و حفظ حقوق بیت المال در حوزه قضائی خود نظارت کنند و حمایت های قانونی را به انجام رسانند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها