سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 414830 15:19 - 1400/08/03

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

با توجه به توان و استعداد استان کرمانشاه صادرات دام تنها از طریق این استان انجام شود

با توجه به توان و استعداد استان کرمانشاه صادرات دام تنها از طریق این استان انجام شود

مرصاد نیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به توان و استعداد استان کرمانشاه صادرات دام تنها از طریق این استان انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عبدالرضا مصری امروز دوشنبه در جلسه ای با حضور اعضای تشکل ها و اتحادیه های صادرات دام اظهار داشت: رویکرد جدیدی در دولت در بحث صادرات در پیش گرفته شده است که بر اساس آن صادرات دام کشور از طریق یک گمرک انجام شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه ای که به این منظور در تهران تشکیل شد درخواست داریم که با توجه به توان و استعداد استان کرمانشاه صادرات دام تنها از طریق این استان انجام شود.

وی ضمن تقدیر از محمد رشیدی جهت پیگیری مشکلات استان در حوزه کشاورزی، خاطر نشان کرد: در این دوره وجود این جوان انقلابی در کمیسیون کشاورزی یک نعمت است چرا که مسلط به مسائل است و در مجلس اثرگذار است و ارتباط خوبی با مردم دارد.

مصری با انتقاد از وزیر پیشین کشاورزی بیان داشت: به حمد خدا وزیر جدید جوانی خوش فکر است که به بخش خصوصی اعتقاد دارد و با تعقل نسبت به برنامه ریزی دقیق اقدام‌ می کند.

وی اظهار داشت: ۵۳ هزار تن ذرت از استانی دیگر با ارز ۴۲۰۰ تومانی در استان دپو شده است و از طرفی منتظرند یا سندش را درست کنند و با ۵ برابر قیمت به فروش برسانند و یا اینکه دولت تغییر نرخ ارز بدهد و با قیمت آزاد بفروشند.

مصری گفت: این در حالی است که وزارت صمت سیستم برای موجودی انبارها درست کرده است، حال ۵۳ هزار تن به استان وارد می شود و در هیچ کجای کشور ثبت نشده است و صدای احدی از مسئولین در نمی آید، آقای استاندار کجایی مگر خوابی؟ چرا باید هیچکس صداش در نیاید این پول خون مردم است شهید سلیمانی ها در این راه داشتیم.

وی افزود: برخی از مشکلات کشاورزان، دامداران و صادرکنندگان مربوط به تفاوت قیمت نرخ ارز است که امیدوارم به زودی این مشکل بزرگ در کشور حل شود و ارز با قیمت های مختلف از میان برداشته شود و معیار رقابت توانمندی و شایستگی افراد باشد.

 

محمد رشیدی نیز در این جلسه با اشاره به ایجاد ظرفیت های خوبی برای استان کرمانشاه در مجلس، ابراز امیدواری کرد که این موضوع برکات خوبی برای استان داشته باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت جدید هیئت وزیران با سلامت و صداقت به دنبال خدمت به مردم هستند و در تلاشند موانع موجود بر سر راه را برطرف کنند و امروز با اقدامات انجام شده و ارتباط بین کمیسیون و وزارت جهاد کشاورزی انقلابی در زمینه کشاورزی و دامپروری ایحاد خواهد شد.

رشیدی با اشاره به انجام مزایای صادرات دام در استان کرمانشاه، بیان داست: با این اقدام علاوه بر رونق اقتصادی شاهد اشتغال زایی خوبی در استان خواهیم بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: وزیر کنونی جهادکشاورزی شخصی جوان و خوش فکر است و به بخش خصوصی توجه دارد و با استناد به تمامی نظرات و پیشنهادات صاحب نظران این بخش اقدام می کند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها