سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 414854 11:43 - 1400/08/04

فرماندار شهرستان سرپلذهاب:

۸۰ درصد از مردم سرپلذهاب واکسینه شدند/ همچنان رعایت پروتکل ها الزامی است

۸۰ درصد از مردم سرپلذهاب واکسینه شدند/ همچنان رعایت پروتکل ها الزامی است

مرصاد نیوز: فرماندار شهرستان سرپلذهاب گفت: ۸۰ درصد از مردم سرپلذهاب واکسینه شدند و در این راستا برای کنترل شرایط و تغییر رنگ قرمز کرونایی شهرستان همراهی و مشارکت مردم در رعایت پروتکل ها الزامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: علیرغم همه تلاش‌ها و اقداماتی که صورت گرفته متاسفانه هنوز وضعیت شهرستان قرمز هست و این در حالیست که تلاش می‌کنیم که این رنگ بندی را تغییر بدهیم اما برای تحقق این اتفاق حتماً به همراهی و مشارکت مردم نیاز داریم و همچنین تدابیر لازم‌ را عملیاتی کنیم.

فرماندار شهرستان سرپلذهاب افزود: در جلسه امروز مصوباتی که برای دستگاه‌های اجرایی تعریف شده بود آنهایی که اقدام کرده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند و آنهایی که کوتاهی داشتند تذکر لازم دادیم که مسئولین اگر چنانچه به وظیفه شان عمل نکنند و کوتاهی داشته باشند مورد برخورد و اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: مهمتر از همه اینها همراهی و مشارکت مردم هست که خوشبختانه در موضوع واکسیناسیون مردم همراهی خوبی داشتند و این امید را ایجاد کرد که  به تازگی به صددرصد واکسیناسیون برسیم و لازم ذکر است تا به امروز حدود ۸۰ درصد از افراد واجد شرایط واکسن گرفتند و امید است به یاری خدا تعداد کم باقیمانده هم با سرعت واکسینه شوند.

فرزادی پور تصریح کرد: سیستم ارائه خدمت واکسیناسیون  هم به صورت ایستگاه‌های ثابت و هم به صورت سیار فراهم کردیم که در دسترس قرار بگیرد و مردم به سهولت دسترسی لازم را برای واکسیناسیون پیدا کنند.

وی اظهار داشت: بازگشایی مدارس هم بر اساس پروتکل هایی که ستاد کرونا کشور تعریف کرده و جزو برنامه‌های شهرستان است در دستور کار قرار می گیرد و در این راستا امروز آموزش و پرورش موظف کرده ایم که آنچه را که قانون معین کرده مبنای عمل قرار بدهند و تصمیمات حتماً منطبق با مقرراتی باشد که وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرده چون سلامتی مردم برای ما مهم هست.

فرماندار شهرستان سرپلذهاب بیان کرد: وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان هم از وضعیت مطلوبی برخوردار است در مجموع از سی‌ام مهرماه به بعد رشد واکسیناسیون مناسب بوده و حدود ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل رسد داشتیم.

وی گفت: از این طرف متاسفانه این بحث تهدیدی که موج ششم کرونا برای کشور ایجاد می کند انتظار داریم مردم خصوصاً کسبه و بازاریان همراهی کنند و همچنین مهمتر از همه مردم مراسمات شادی را محدود برگزار کنند و از طرف دیگری اگر رعایت آن پروتکل‌ها صورت نگیرد و تجمعات به واسطه این مجالس شاد توسعه پیدا کند این هم یک تهدید جدی برای شیوع بیماری کرونا است و همچنین مراسمات ترحیم  از تهدیدات جدی بیماری کرونا هست که برای این موضوع هم تدابیر جدی تری در نظر گرفتیم و سعی و تلاشمان بر این هست این تدابیر رو عملیاتی کنیم و سخت‌گیری ها بیشتر شود.

وی در پایان گفت: از مردم شریف و نجیب خواهش دارم همچنان که می‌بینند هر روز شاهد گرفتار شدن بعضی از همسایگان دوستان و آشنایانشان به این بیماری هستند از حضور در چنین مراسماتی پرهیز کنند و کسانی هم که مصیبتی بر آنان وارد شده دامنه دعوت ها را محدود به اعضای درجه یک خانواده هایشان بکنند و این وضعیت را مدیریت کنند.

فرزادی پور گفت: با تهدید موج ششم در شهرستان قطعاً محدودیت ها سخت تر و اعمال قانونی هم جدی‌تر خواهد شد که امیدواریم این مرحله نداشته باشیم بلکه وضعیت شهرستان را شفاف‌تر و در واقع بهتر کنیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها