سرویس: اجتماعی کد خبر: 415366 12:47 - 1400/08/19

سرپرست اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه:

کوچ پاییزه عشایر در کرمانشاه آغاز شد

کوچ پاییزه عشایر در کرمانشاه آغاز شد

مرصاد نیوز: سرپرست اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: زمان کوچ عشایر از دهم آبان ماه آغاز شده درحالی که سال گذشته از سی ام ماه جاری شاهد کوچ عشایر بودیم.

موسی بیات در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا معاونت بهداشتی پیشنهاد کرده کوچ عشایر به صورت ماشینی انجام شود و عشایر از کوچ به صورت سنتی بپرهیزند.

وی افزود: ممکن است عده اندکی از عشایر به صورت سنتی کوچ کنند.

بیات تصریح کرد: همچنین با لحاظ شرایط آب و هوایی و آغاز سرما، زمان کوچ عشایر از دهم آبان ماه آغاز شده درحالی که سال گذشته از سی ام ماه جاری شاهد کوچ عشایر بودیم.

وی با اشاره به اینکه شماری از عشایر استان کرمانشاه برون کوچ و شماری دیگر درون کوچ هستند، عنوان کرد: عشایر درون کوچ در مناطق قشلاقی استان مستقر می شوند و عشایر برون کوچ به سه استان ایلام، خوزستان و لرستان کوچ می کنند.

سرپرست اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: با همه دستگاه های داخل و خارج استان که مکلف هستند به عشایر خدمات رسانی کنند، هماهنگی های لازم انجام شده است.

بیات خاطرنشان کرد: اداره کل امور عشایر استان کرمانشاه نیز به طور مستمر نسبت به آبرسانی سیار به عشایر هم هنگام کوچ و هم پس از استقرار آنها در مناطق گرمسیری اقدام می کند همچنین از طریق تشکل‌های مربوطه آرد، نفت و گاز میان عشایر توزیع می شود.

وی از استقرار ادارات زیر مجموعه در مناطق گرمسیری به منظور  پیگیری مسائل و مشکلات عشایر خبر داد و افزود: تیغه زنی، نگهداری و مرمت  راه های عبور و مرور عشایر نیز در دست اقدام است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها