سرویس: اجتماعی کد خبر: 415844 12:21 - 1400/09/03

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران در کرمانشاه:

مهم ترین پیشرانی بسیج امید آفرینی است/ تفکر بسیجی بن بست شکن است

مهم ترین پیشرانی بسیج امید آفرینی است/ تفکر بسیجی بن بست شکن است

مرصاد نیوز: معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع بزرگ بسیجیان کرمانشاه گفت: مهم ترین پیشرانی بسیج امید آفرینی است و مدیران بسیجی باید مردم را به آینده امیدوار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اجتماع بزرگ بسیجیان به مناسبت هفته بسیج در ورزشگاه امام خمینی(ره) شهر کرمانشاه با سخنرانی سردار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه برگزار شد.

نقش بی بدیل مردم استان کرمانشاه در ایجاد امنیت

سردار علی اکبر پورجمشیدیان در این مراسم به نقش بی بدیل مردم کرمانشاه در پیروزی انقلاب و دوران ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: نقش مردم استان کرمانشاه همواره در ایجاد امنیت به خصوص در غرب کشور بی بدیل بوده است.

معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: حضور مردم قهرمان مناطق مرزی از جمله گیلانغرب، قصرشیرین، دالاهو، اسلام آباد غرب و همه آحاد مردم در ابتدای جنگ تحمیلی بی بدیل است آن زمان که ارتش و سپاه آمادگی حضور در مرزهای کشور را به طور کامل نداشتند مردم این استان با حضور در مرزها حماسه آفریدند و در مقابل دشمن ایستادند.

وی به رشادتهای فرنگیس حیدرپور شیرزن گیلانغربی اشاره کرد و بیان داشت: این خواهر گیلانغربی در مقابل نیروهای ارتش رژیم بعث عراق ایستاد و حماسه ای بی نظیر آفرید که در تاریخ کشور و انقلاب مثل ستاره ای همواره درخشان خواهد ماند.

سردار پورجمشیدیان خاطر نشان کرد: زمانی که در مرزهای غرب کشور دشمنان به دنبال ایجاد ناامنی و فتنه بودند مردم کردستان در منطقه پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی در مقابل آنها ایستادند و امنیت را برای مناطق مرزی به ارمغان آوردند.

عملیات مرصاد بزرگترین حماسه غرب کشور

وی از عملیات مرصاد به عنوان بزرگترین حماسه غرب کشور یاد کرد و ادامه داد: نقش بی بدیل مردم استان کرمانشاه در این عملیات و ایستادن در مقابل کاروان ننگین منافقین که قصد رخنه در کشور را داشتند، فراموش شدنی نیست.

سردار پورجمشیدیان افزود: مردم استان کرمانشاه در این عملیات به صورت خودجوش به کمک ارتش و سپاه آمدند و در کنار سایر رزمندگان از سراسر کشور در منطقه چهارزبر منافقین را زمین گیر کردند و حماسه ای را که آفریدند در ذهن ها ماندگار خواهد بود.

معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: اعلام پنجم آذر ماه به عنوان روز بسیج مستضعفین از سوی امام(ره) معجزه بزرگ انقلاب بود.

وی گفت: حدود ۹ تا ۱۰ ماه قبل از اینکه ایران درگیر جنگ تحمیلی شود فرمان نورانی امام مبنی بر تشکیل بسیج مردمی صادر شد و امام فرمودند مملکتی که ۲۰ میلیون جوان داشته باشد باید ۲۰ میلیون بسیجی رزمنده فداکار نیز داشته باشد.

سردار پورجمشیدیان ادامه داد: در آن زمان برای ما باور آن سخت بود اما به فاصله ۱۰ ماه پس از صدور فرمان مبارک امام و تشکیل بسیج اقدام کردند زمانی که وارد جنگ تحمیلی شدیم ارزش این فرمان امام(ره) مشخص شد که چطور با همین بسیج مردمی توانستیم در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کنیم.

وی بیان داشت: در آن زمان دشمن تنها چیزی را که لحاظ نکرده بود راهبری های امام(ره) بود، دشمنان درک نکرده بود که ایران رهبری از روحانیت دارد که با یک اشاره اش مردم به میدان خواهند آمد، آنها بسیج قدرتمند مردمی را در بررسی های خود لحاظ نکرده بودند.

 فرهنگ و تفکر بسیجی مهم تر از حضور فیزیکی نیروهای بسیجی

معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به این ترتیب اولین ثمره حضور نیروهای بسیج سبب شد تا دشمن در مرزهای کشور زمین گیر شود و نتواند به اهداف شوم خود دست یابد.

وی فرهنگ و تفکر بسیجی را مهم تر از حضور فیزیکی نیروهای بسیجی دانست و خاطر نشان کرد: امام با القاء روحیه و تفکر بسیجی در آحاد ملت و گسترش این فرهنگ که نشأت گرفته از آموزه‌های قرآن، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) بود توانست این مهم را ماندگار کند.

سردار پورجمشیدیان گفت: امروز می بینیم که برای همه ملت افتخار است که پسوند نامشان بسیجی باشد.

وی اذعان داشت: البته فرهنگ و تفکر بسیجی تنها برای عرصه های جنگ و دفاع نبود این فرهنگ در عرصه مسائل علمی، دانشگاهی، بازار و کسبه، دانشجویان، دانش آموزان و حتی اقلیت‌ها و قومیت های مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

بسیج شجره طیبه ای است که ریشه در تاریخ اسلام دارد

معاون هماهنگ کننده فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: بسیج شجره طیبه ای است که ریشه در تاریخ اسلام دارد و پیامبر اکرم(ص) اولین پایه گذار بسیج و امام علی(ع) اولین بسیجی در عالم اسلام هستند.

وی اظهار داشت: برای حفظ و تداوم تفکر بسیجی باید اولا در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، هنری و تمام عرصه های عمران و آبادانی کشور حضور پررنگ داشته باشیم و ثانیا در عرصه خدمتگذاری به مردم پیشقدم باشیم.

 مدیران بسیجی باید مردم را به آینده امیدوار کنند

وی تاکید کرد: مهم ترین پیشرانی بسیج امید آفرینی است و مدیران بسیجی باید مردم را به آینده امیدوار کنند که آینده خوب و درخشانی در انتظار ما است.

سردار پور جمشیدیان در ادامه با اشاره به ضرورت مقابله با تهاجم فرهنگی و اقتصادی دشمنان، گفت: بسیج همانطور که در عرصه محرومیت زدایی همواره پیشگام بوده ضروری است همچنان این روحیه را تقویت و اهدافی برای خود ترسیم کند که در آینده محرومی در شهر و روستا نداشته باشیم.

وی همچنین توجه به معنویت، حفظ هویت ایثارگری و شهادت طلبی، بصیرت و آگاهی و بالا بردن سعه صدر را از ویژگی های بسیجیان برشمرد و گفت: باید توجه داشت که بدون وحدت و انسجام درونی، خدمت به مردم میسر نخواهد شد و برای اینکه کشور به ریل توسعه و پیشرفت بر گردد چاره ای جز تن دادن همه به وحدت، یکپارچگی و همدلی وجود ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: تفکر بسیجی باید بن بست شکن باشد چرا که در انقلاب چیزی به نام بن بست نداریم لذا بسیجیان باید برای رفع مشکلات در همه عرصه ها وارد عمل شوند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها