سرویس: اجتماعی کد خبر: 415898 13:06 - 1400/09/06

گزارش؛

دانشگاه کانکسی در کرمانشاه

دانشگاه کانکسی در کرمانشاه

مرصاد نیوز: چهار سال از وقوع زلزله ۷ و سه دهم ریشتری در استان کرمانشاه می گذرد اما فرایند آموزش در دو مرکز دانشگاه پیام نور شهرستان‌های ثلاث باباجانی و سرپلذهاب هنوز در کانکس انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز، چهار سال از وقوع زلزله ۷ و سه دهم ریشتری در استان کرمانشاه می گذرد اما فرایند آموزش در دو مرکز دانشگاه پیام نور در شهرستان‌های ثلاث باباجانی و سرپلذهاب هنوز در کانکس انجام می‌شود و مسئولان دلیل اصلی آن را عدم تخصیص اعتبار اعلام کردند.

هر چند تصور می‌شد که شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه ها فرصتی مغتنم برای بازسازی فراهم خواهد کرد اما به گفته مسئولان مراحل ساخت این دانشگاه‌ها هنوز حدود ۵۰ درصد پیشرفت دارد.

باید گفت که این کلاس های کانکسی تا پیش از کرونا رونق بیشتری داشت و دانشجویان در این کلاسها آموزش می‌دیدند اما حالا که کلاس‌ها برخط است، بیشتر فعالیت‌های اداری در آنها انجام می‌شود.

چند روزی هم هست که تصاویری از این کلاس های کانکسی در فضای مجازی منتشر شده است.

محیط کانکس برای دانشجویان ناامن و نامناسب است

خانم فتحی دانشجوی دانشگاه پیام نور سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: شرایط سخت و طاقت فرسا در سرمای فصل پاییز و زمستان، شرایط آموزش برای ما دانشجویان را سخت کرده است، محیط یادگیری و فیزیکی کلاس ها از کمترین امکانات برخوردارند.

وی افزود: روند آموزش برای اغلب دانشجویان کِسل کننده و همراه با یدک کشیدن سختی های دوران زلزله شده است، انتظار می رود مسئولان مربوطه حداقل امکانات زیر یک سقف برای تحصیل دانشجویان فراهم کنند.

خانم صادقی یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان به خبرنگار بازی دراز گفت: برگزاری کلاس ها در کانکس علاوه بر اینکه محیطی نامناسب و ناامنی به بار آورده، روحیه دانشجویان را کماکان خسته کرده و حتی رَمقی برای حضور در کلاس های کانکسی ندارند.

وی عنوان کرد: انتظار می رود مسئولین با روحیه جهادی پای کار آمده و برای دانشجویان که به عنوان آینده سازان مملکت هستند شرایط تحصیل فراهم کنند.

 روند بازسازی مراکز دانشگاهی به دلیل عدم تخصیص اعتبار متوقف شده است/ روند بازسازی دانشگاه پیام نور ثلاث باباجانی۴۵ درصد و سرپل‌ذهاب۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بهمن سعیدی پور نیز در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: روند بازسازی دانشگاه پیام نور شهرستان ثلاث باباجانی با ۴۵ درصد و سرپل‌ذهاب با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه افزود: متاسفانه روند بازسازی این مراکز دانشگاهی متوقف شده و به علت عدم تخصیص اعتبارات فعلاً اقدام در این زمینه امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد: از تمامی مسئولین و افراد خَیر که قصد کمک به دو این شهرستان را دارند تقاضا دارم که در زمینه تامین اعتبار و کمک دانشگاه پیام نور در این دو منطقه مرزی کمک کنند.

سعیدی پور گفت: حوادثی که در اثر زلزله پیش آمده، از توان یک مرکز آموزشی مثل دانشگاه پیام‌نور تقریباً غیرممکن است ما در روند بازسازی دانشگاه پیام نور این دو شهرستان تاکنون کمک‌های زیادی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور دریافت کردیم اما منتظر مساعدت‌های مدیران بحران در کرمانشاه هستیم و انتظار داریم از محل اعتبارات زلزله و مدیریت بحران، کمک‌های شود که بتوانیم این مراکز دانشگاهی بازسازی‌ کنیم.

وی گفت: هر زمان مشکل تامین اعتبار مرتفع شود و در مجموع اعتبار ۶ میلیارد تومانی مورد نیاز تخصیص یابد در سریعترین حالت ممکن روند بازسازی از سر گرفته می شود.

 ساختمان دانشگاه پیام نور تنها ساختمان اداری ما نیست که احداث نشده باشد

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: در پی زلزله ۲۱ آبان ۹۶ بازسازی مساکن شهری و روستایی در اولویت اول دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت و هم و غم مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم در حقیقت احداث بنای ساختمانی برای اماکن خصوصی بود که در اولویت قرار گرفت.

فرماندار سرپل ذهاب افزود: در این راستا ۳۶ هزار واحد مسکونی در یک اقدام انقلابی و جهادی احداث کردیم که این بخش کار خوشبختانه می شود به عنوان یک رکورد جدیدی در در اجرای سیاست‌های توسعه و عمران و آبادانی از آن نام بُرد.

وی گفت: مردم اکنون در بین مساکن شهری و روستایی کشور مستقر شده اند و شهر سرپل ذهاب و روستاهای سرپل ذهاب ساخته شده است.

فرزادی پور ادامه داد: بخش دیگری از اماکنی که بر اثر زلزله دچار حادثه شد اماکن و ساختمان های اداری بوده که در شهر سرپل ذهاب حدود ۴۲ واحد اداری از جمله ساختمان دانشگاه پیام‌نور تخریب شدند و بازسازی آنها در حال ساخت است و تا تکمیل نهایی این ساختمان ها نیاز به زمان داریم.

وی تصریح کرد: ساختمان دانشگاه پیام نور تنها ساختمان اداری ما نیست که احداث نشده باشد بلکه مانند همه ساختمان‌های اداری به نسبت اعتباراتی که به آن تخصیص پیدا کرده پیشرفت فیزیکی در حدود ۵۰ درصد دارد و در واقع نسبت به سایر سازمان‌های اداری پیشرفته مناسب‌تری برخوردار است.

فرماندار سرپل ذهاب افزود: طرح این موضوع یک مطالبه به حق است باید کمک کنیم که این مشکل ایشالله هرچه زودتر مرتفع تر شود و با اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته چیزی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم این ساختمان‌های اداری را تکمیل کنیم و به بهره‌برداری برسانیم.

فرماندار شهرستان سرپلذهاب اذعان داشت: مراتب و فرآیند پیگیری آن در حال انجام است، اقداماتی صورت گرفته نیاز به حمایت جدی دولت خدمتگزار داریم که  امیدوارم اعتبار لازم را به این امر اختصاص دهند.

 دانشگاه پیام نور یک موسسه است که دارای درآمد است و قاعدتاً باید از منابع داخلی خود هم در این زمینه صرف کند

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور یک موسسه است که دارای درآمد و در حقیقت یک موسسه غیر انتفاعی است و قاعدتاً باید از منابع داخلی خود هم در این زمینه صرف کند که ما انتظار داریم آقای دکتر سعیدی پور رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه از منابع داخلی هم در این خصوص هزینه کند.

وی در پایان گفت: امروزه بار موسسات غیر انتفاعی هم روی دوش دولت قرار گرفته که انتظار داریم دانشگاه پیام نور در این زمینه از منابع داخلی خود هم مایه بگذارد که زودتر این پروژه به بهره‌برداری برسد.

  •  
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها