سرویس: بازارواقتصاد کد خبر: 415933 08:41 - 1400/09/06

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با مرصاد مطرح کرد؛

ضرورت اجرای برنامه توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور

ضرورت اجرای برنامه توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور در راستای کاهش مصرف آب و منتقل کردن ۵۰ درصد سطح زیرکشت سبزی و صیفی که پر آب بر هستند به داخل گلخانه ها یک الزام و ضرورت است‌.

پرویز اوسطی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: با برنامه ابلاغی که در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی در حال اجرا است، درصدد توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور هستیم .

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور برنامه ای ده ساله است که از سال ۹۵ آغاز شده است.

اوسطی تصریح کرد: توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور از برنامه های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی است.

وی عنوان کرد: بر مبنای برنامه مذکور توافق  در سال ۱۴۰۴ سطح گلخانه های کشور باید به عدد ۴۸ هزار هکتار برسد که اکنون قدری برخی استان‌ها عقب هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب،منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع عقب بودن برخی استان‌ها از برنامه را در کمیسیون کشاورزی هم مطرح کرده ایم تا وزارت جهاد کشاورزی برای آن برنامه ریزی کند و از برنامه نهایی عقب نمانیم.

اوسطی تصریح کرد: توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور در راستای کاهش مصرف آب و منتقل کردن ۵۰ درصد سطح زیرکشت سبزی و صیفی که پر آب بر هستند به داخل گلخانه ها یک الزام و ضرورت است‌.

وی افزود: باید حتما برنامه توسعه سطح زیر کشت گلخانه های کشور به طور کامل اجرا شود که کمک بسیار بزرگی در حوزه کشاورزی با افزایش تولید، کاهش مصرف آب و اشتغالزایی بیشتر و افزایش امکان صادرات خواهد بود پس باید به طور جدی دنبال شود.

انتهای پیام/

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها