سرویس: اجتماعی کد خبر: 416009 09:25 - 1400/09/08

تردد در محورهای مواصلاتی کرمانشاه با وجود کرونا چگونه است؟

تردد در محورهای مواصلاتی کرمانشاه با وجود کرونا چگونه است؟

مرصاد نیوز: بر اساس اطلاعات موجود تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه با توجه به شیوع کرونا نسبت به قبل تغییرات چندانی نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به دنبال شیوع کرونا بسیاری از مردم سفرهای غیرضروری را کنار گذاشتند تا از شر کرونا در امان باشند با این حال بر اساس گزارش مسئولان امر اخیرا میزان تردد در جاده های استان کرمانشاه افزایش یافته است.

اگرچه موارد واکسیناسیون همگانی افزایش یافته اما همچنان پرهیز از تردد غیر ضروری الزامی است بر همین مبنا پلیس راه درصدد برخورد با موارد مذکور است.

موارد تردد غیرمجاز اعمال قانون می شوند

سرهنگ کیخسرو دستغیب در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته تغییرات چندانی نداشته است.

وی افزود: بیشترین ترددها در محورهای کرمانشاه-بیستون، کرمانشاه اسلام آبادغرب، کرمانشاه- کامیاران، کرمانشاه سنقر، بیستون-صحنه، اسلام آبادغرب-ایلام انجام شده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: در مجموع مردم با توجه به شیوع کرونا و ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط به تردد همکاری کردند هرچند که اخیر این همکاری قدری کاهش یافته است.

 

سرهنگ دستغیب با بیان اينکه همچنان رصد، کنترل و اعمال قانون رانندگان متخلف انجام می شود، خاطرنشان کرد: با موارد تردد غیرمجاز برخورد می شود.

وی افزود: مردم در صورت انجام تردد ضروری باید به فرمانداری های شهرستان مراجعه و مجوز تردد را دریافت کنند.

سرهنگ دستغیب گفت: فرمانداری تنها در صورت دریافت خدمات پزشکی، احضاریه ها و مکاتبات مقامات قضایی، ماموریت کارکنان دولتی و اداری نسبت به صدور برگه تردد اقدام می کند.

وی عنوان کرد:با توجه به طرح زمستانی پلیس راه همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ الزامی است، همچنین رانندگان از هرگونه تردد غیر ضروری خودداری کنند و در جاده ها ضمن رعایت قوانین و مقررات ترافیکی، از عجله و شتاب بپرهیزند.

کرمی خاطرنشان کرد: اگر رانندگان در حین سفر با شرایط جوی نامناسب نظیر بارش، لغزندگی جاده و... مواجه شدند سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی و عدم تغییر مسیر ناگهانی را مد نظر قرار دهند.

افزایش یک درصدی تردد وسایل نقلیه سبک

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: از ابتدای سال بیش از ۹۸ میلیون و ۹۲۲هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه صورت گرفته است.

 

وی افزود: در سال ۹۹ بیش از ۹۹میلیون و ۷۹ هزار تردد در سطح محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: بیش از ۱۵ میلیون تردد به وسیله وسایل نقلیه سنگین و ۸۳ میلیون توسط وسائل نقلیه  سبک صورت گرفت.

کرمی از  کاهش شش درصدی تردد وسائل نقلیه سنگین نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی افزود: بیش از هشت میلیون تردد ورودی به استان و حدود ۹ میلیون تردد خروجی از استان به ثبت رسیده که به ترتیب از افزایش سه درصدی و ۵.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

کرمی تصریح کرد: بیشترین تردد در محور بیستون- کرمانشاه با پنج میلیون و ۶۶۲ هزار و کمترین تردد در محور گیلانغرب- سومار با ۷۶ هزار تردد انجام گرفته است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها