سرویس: اجتماعی کد خبر: 416090 20:57 - 1400/09/10

پویش ملی بذرکاری برای احیا جنگل‌های زاگرس در کرمانشاه آغاز شد

پویش ملی بذرکاری برای احیا جنگل‌های زاگرس در کرمانشاه آغاز شد

مرصاد نیوز: پویش ملی بذر کاری برای احیا جنگل های زاگرس امروز همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه آغاز شد و تا پایان فصل بارندگی ادامه خواهد داشت.

ان شاءالله کولانی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: پویش ملی بذر کاری برای احیا جنگل های زاگرس امروز همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه آغاز شد و تا پایان فصل بارندگی ادامه خواهد داشت.  

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه افزود: درخت نماد رشد، پویایی و تکامل است که این نماد شهدا و ایثارگران است که با گذشت از جان خود موجب رشد و تکامل انسان‌ها شدند.

وی گفت: از آنجا که شهدا با ایثار خود برای ما امنیت را به ارمغان آوردند همه ما در مقابل این از خودگذشتگی مسئولیم و شایسته است به نشان قدردانی از این بزرگواران در حرکتی نمادین به یاد هر شهید بذری در زمین کاشته شود.

کولانی بیان داشت: اجرای این پویش به یاد ۹ هزار و ۸۰۰ شهید والا مقام در ۹ شهرستان جنگلی استان کرمانشاه با مشارکت مردم دوست دار طبیعت کاشته می شود تا در این راستا فرهنگسازی نیز صورت بگیرد.

وی کاشت نهال در منازل همه خانواده های شهدا را یک برنامه خوب عنوان کرد و گفت: خانواده شهدا همچنین می توانند در مکانی مشخص شده اقدام به کاشت نهال به نام شهید بزرگوارشان کنند و آن را شناسنامه دار کرده و محافظت کنند.

انتهای پیام/

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها