سرویس: اجتماعی کد خبر: 416108 11:42 - 1400/09/11

مرصاد گزارش می دهد؛

نظارت مستمر بر مرزهای زمینی و هوایی کرمانشاه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا

نظارت مستمر بر مرزهای زمینی و هوایی کرمانشاه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا

مرصاد نیوز: با توجه به شیوع کرونا و ایجاد موج های جدید در برخی کشورها، نظارت‌های ویژه ای در فرودگاه و مرزهای زمینی کرمانشاه به عمل می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به دنبال شیوع سویه های جدید ویروس کرونا نظارت‌های جدی به ویژه در مرزهای ورودی و خروجی کشور ضروری و البته مورد تاکید مسئولان امر است.

در استان کرمانشاه نیز به واسطه برخورداری از فرودگاه بین المللی و پایانه های مرزی با کشورهای دیگر افزایش بازرسی ها و اعمال نظارت جدی تر در دستور کار قرار گرفته است.

افزایش بازدیدها از فرودگاه و پایانه های مرزی کرمانشاه

بهمن خدادادیان در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: با توجه به شیوع موج جدید کرونا در اروپا و آفریقا نیاز است دقت بیشتری از نظر انجام نظارت بر چگونگی رعایت پروتکلهای بهداشتی اعمال شود برهمین مبنا شاید دولت در آینده بازنگری هایی را انجام دهد.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: در حال حاضر رفت و آمدهای خارجی به ویژه در فرودگاه های بین المللی به شدت کنترل می شود.

خدادادیان با بیان اينکه کنترل مرزها مورد تاکید است، خاطرنشان کرد: در پایانه های مرزی نیز ورود و خروج با انجام تست پی سی آر و در صورت نیاز انجام قرنطینه کنترل می شود.

 

وی افزود: اگر فردی از کشورهای آفریقایی وارد کشور شود حتما باید قرنطینه شود و طی دو مرحله تست پی سی آر وی منفی شود.

خدادادیان گفت: با توجه به اینکه فرودگاه کرمانشاه بین المللی است در فرودگاه اشرفی اصفهانی و پایانه های مرزی نیز بازدید را افزایش داده ایم که مشکلی ایجاد نشود.

ممنوعیت ورود مستقیم و غیرمستقیم مسافران غیرایرانی از مبادی‌‌ کشورهای‌ آفریقای جنوبی به کشور

فریبرز کرمی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در پایانه مرزی پرویز خان اقداماتی از جمله اخذ تست از مسافرین ورودی ایرانی و خارجی در بدو ورود به کشور انجام می شود.

وی افزود: از مسافرین ورودی خارجی در صورتی که دارای برگه تست پی سی آر کرونا از مراکز دولتی با اعتبار ۷۲ ساعت باشند تست اخذ نمی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: عبور ناوگان ورودی و خروجی از داکت ضد عفونی، اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و وزارت خانه و انجام کنترل های لازم توسط نیرو های مرزبانی در نقطه صفر با جلوگیری از ورود  رانندگان و مسافرین فاقد ماسک در بدو ورود به کشور از دیگر اقدامات انجام شده در پایانه مرزی پرویزخان است‌.

کرمی عدم ارائه خدمات به مراجعین فاقد ماسک، معرفی نیروهای شاغل در مرز برای تزریق واکسن کرونا به مرکز بهداشت قصرشیرین و برگزاری جلسات متعدد با مقامات و مسئولین بهداشتی  طرف عراقی  و مسئولین بهداشتی کشور به منظور هماهنگی و توسعه روابط دو جانبه جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را از دیگر اقدامات انجام شده در مرز پرویزخان اعلام کرد.

 

وی عنوان کرد: در پایانه‌‌های مرزی ورود مستقیم و غیرمستقیم همه مسافران غیرایرانی از مبادی‌‌ کشورهای‌ آفریقای جنوبی به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

کرمی تصریح کرد: برای موضوع ورود اتباع خارجی و ایرانیان، از مرزهای کشور از طریق پایش‌های وزارت بهداشت و تنظیم پروتکل‌های ابلاغی با توجه به شیوع سویه جدید در این مرزهای زمینی، شرایط ویژه اضطرار و کنترل اعلام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: غربالگری بهداشتی و کنترل‌ها در قالب طرح آماده‌باش به دقت اجرا خواهد شد و نمایندگان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها هم در پایانه‌های مرزی مستقر هستند تا غربالگری به صورت صد درصدی اجرا شود.

پايش و غربالگري مستمر مسافران ورودي به پایانه های فرودگاه کرمانشاه

مجتبی بیاتی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: به منظور جلوگیری از شیوع و انتشار بیماری کووید 19 اقداماتی از جمله نظارت ناظران سلامت بر اجراي صحيح دستورالعمل هاي بهداشتي، رعایت و نظارت بر مقررات فاصله گذاري اجتماعي از بدو ورود مسافر به پایانه ورودی، صف های بازرسی، کانتر پذیرش مسافر  و گیت خروج از جمله اقدامات انجام شده در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی است.

وی از ضدعفونی و ميكروب زدايي محیط کار، پایانه ها و سطوح پایانه ها به طور مستمر قبل و بعد از هر پرواز و نصب استیکر های رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بخش های مختلف پایانه ها خبر داد.

مدیر کل فرودگاه کرمانشاه گفت: توزیع مستمر و مداوم وسایل حفاظت فردی بهداشتی همچون ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی کننده به پرسنل عملیاتی و غیر عملیاتی در محیط کار و قرار دادن دستگاه ضد عفونی در بخش های مختلف فرودگاه به منظور استفاده مسافرین و کارکنان نیز در دستور است.

 

بیاتی همچنین به جلوگیری از ورود  مسافرین فاقد ماسک به محیط پایانه ها و هواپیما، اطلاع رسانی و اعلام مستمر توسط کارکنان محترم اطلاعات پرواز در محیط ترمینال مبنی بر ضرورت استفاده از ماسک توسط تمامی حاضرین شامل مسافرین، پرسنل و همراهان در زمان حضور درسالن فرودگاه و ضرورت رعایت فاصله گذاري اجتماعي در سالن پایانه و نظارت مستمر اشاره کرد.

وی پايش و غربالگري مسافران ورودي به پایانه ها را به صورت مستمر از دیگر اقدامات انجام شده در فرودگاه اشرفی اصفهانی کرمانشاه اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها