سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 416139 14:50 - 1400/09/12

امام جمعه سرپل ذهاب :

اولویت اول دولت سیزدهم تحقق اقتصاد مقاومتی است

اولویت اول دولت سیزدهم تحقق اقتصاد مقاومتی است

مرصاد نیوز:امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب گفت: اولویت اول امروز دولت سیزدهم برخلاف دولت قبل برجام نیست بلکه اقتصاد مقاومتی با نگاه به درون است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به سالروز تصویب قانون اساسی کشور اظهارداشت: قانون اساسی عالی ترین سند حقوقی یک کشور است که برای سایر قوانین راهنما است.

وی افزود : قانون اساسی تعریف کننده اصول سیاسی ،ساختار، جایگاه و حدود قدرت سیاسی دولت در یک کشور و تعیین کننده و تضمین کننده حقوق شهروندان است .

حجت‌الاسلام فاطمی نسب با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اذعان داشت : قانون اساسی کشور یکی از بهترین قانونهای جهان است و در همین راستارهبر انقلاب نیز فرمودند: قانون اساسی ما یکی از مترقی ترین قانونهای اساسی دنیا است .

خطیب جمعه شهرستان سرپل ذهاب در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران این روزها در حال مذاکره با پنج قدرت جهان در وین است که اولین دور از مذاکرات در دولت جدید محسوب می شود .

وی افزود: دولت سیزدهم برخلاف دولت قبل برجام را اولویت اول خود نمی داند بلکه اولویت اول این دولت اقتصاد مقاومتی با نگاه به درون است .

حجت الاسلام فاطمی نسب اذعان کرد: جمهوری اسلامی از مذاکرات وین دو هدف را دنبال می کند که اولین حذف کامل ، تضمین شده و قابل راستی آزمایی تحریمها و دومین هدف تسهیل حقوق قانونی ملت ایران برای بهره مندی از دانش صلح آمیز هسته‌ای است.

وی در ادامه با اشاره به روز دانشجو اذعان داشت: ۱۶آذر یک روز تاریخی برای دانشگاه ها، دانشجویان و ملت غیور ایران اسلامی و روز ایستادگی دانشجویان و نخبگان در برابر استعمار است .

حجت الاسلام فاطمی نسب ادامه داد: دانشجویان قبل از شروع نهضت اسلامی به مبارزات ضد استکباری علیه آمریکا و انگلیس می پرداختند .

امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب در پایان افزود: امروز از دانشجویان انتظارات می رود که برای فتح قله های علمی ، مطالبه گری و حضور در صحنه ها و مبارزه با جنگ نرم دشمن تلاش کنند.

  •  
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها