سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 416140 16:15 - 1400/09/12

کارشناس مذهبی مطرح کرد:

ولایت مداری مهمترین شاخصه رفتاری منتظران در عصر غیبت است/ ضرورت ترغیب مردم به امام زمان (عج) توسط دولت منتظر

ولایت مداری مهمترین شاخصه رفتاری منتظران در عصر غیبت است/ ضرورت ترغیب مردم به امام زمان (عج) توسط دولت منتظر

مرصاد نیوز: حجت الاسلام محمد ثابتی گفت: ایجاد رغبت عمومی، رسالت یک دولت زمینه ساز است، یعنی باید به گونه ای جایگاه امام (عج) را تببین کند که مردم به یقین برسند که هرچه برکت و رحمت داریم، ناشی از امام زمان (عج) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: دولت منتظر، دولتی ولایت مدار است، یعنی دعوت به خود نمی کند و قدرت برای او اصالت و مطلوبیت ذاتی ندارد، بلکه فلسفه وجودی اش، اعلام آمادگی برای ظهور دولت کریمه مهدی موعود (عج) و فراهم آوردن قدرت ها، قابلیت ها و نصرت ها برای منجی نهایی و در نهایت سپردن همه نیروها و امکانات به ایشان و در آمدن تحت فرمان اوست.

 حجت الاسلام محمد ثابتی ادامه داد: دولت منتظر، دولتی دینی است که رسالت خویش را در راه دفاع از دین و نشر احکام دینی و عینیت بخشیدن به تعالیم دینی می داند.

 وی افزود: زمینه های تشکیل دولت کریمه مهدی موعود به یکباره حاصل نمی شود، بلکه به تدریج فراهم می شود. از سوی دیگر، روشن است که همه تحولات اجتماعی از علل و اسباب خاص خودش ناشی می شود و قانون علیت بر این تحولات نیز حاکم است.

 این کارشناس تصریح کرد: دولت منتظر نیز باید زمینه های اجتماعی و سیاسی را در حد مسئولیت و مدیریت خود فراهم آورد. بستر فرهنگی برای معرفی چهره اسلام و اهل بیت (ع) به مردم جهان و بستر سیاسی در معرفی الگویی برای حکمرانی، سیاست گذاری، مملکت داری و بستر اجتماعی در تامین نسبی رفاه مادی، معنوی، عدالت خواهی و بسترهای مطلوب دیگر همه باید فراهم شود.

 حجت الاسلام ثابتی گفت: دولت منتظر باید قدرت اعمال منویات خود را داشته باشد. تشکیلات سازمانی، نیروها، برنامه، بودجه و ارتباطات او به قدری باید توسعه یابد که از عهده پاسخگویی برآید تا متهم به ناکارآمدی و ناتوانی در ادامه جامعه نشود و در عرصه عمل الگویی ناموفق جلوه نکند.

 وی ادامه داد: دولت منتظر بیش از آن که به توسعه سیاسی و بسط حاکمیت بیاندیشد، باید به توانایی خود و نیروهایش در مدیریت ها بیاندیشد و تا یقین به فراهم بودن یا فراهم شدن نیروها، امکانات مادی، پشتیبانی فکری و فرهنگی به توسعه سیاسی روی نیاورد.

 این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: اکنون در زمان غیبت دولتی که خود را منتظر می شمارد، علاوه بر رسالت فرهنگی در نشر تعالیم اسلام و مبارزه با انحرافات که برگرفته از شاخصه های سیره مهدوی است، باید زمینه های اجرای عملی احکام الهی را نیز فراهم آورد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها