سرویس: سیاسی کد خبر: 416162 12:44 - 1400/09/13

یادداشت: علی حسینی

تحریف واژه نقد/ ایراد به فرم به جای محتوای مذاکرات

تحریف واژه نقد/ ایراد به فرم به جای محتوای مذاکرات

مرصاد نیوز: در طی روزهای گذشته پس از سفر هیات مذاکره کننده ایرانی برای شرکت در مذاکرات هسته ای، برخی از به اصطلاح نقدهایی را شاهد بودیم که در حقیقت تحریف حقیقت و معنای واژه نقد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، علی حسینی* در یادداشتی نوشت: در طی روزهای گذشته پس از سفر هیات مذاکره کننده ایرانی برای شرکت در مذاکرات هسته ای، برخی از به اصطلاح نقدهایی را شاهد بودیم که در حقیقت تحریف حقیقت و معنای واژه نقد بود.

نقد زمانی‌ با ارزش است که به محتوا و اصل یک موضوع وارد شود در غیر این صورت تحریف این واژه خواهد بود و معنای دیگری پیدا می کند.

در این به اصطلاح نقدها شاهد بودیم که به تعداد نفرات تیم مذاکره کننده و ... ایرادهایی وارد می کردند. هر چند که همین ایرادها اگر با منطق درست سنجیده شوند، اشتباه خواهند بود و نه تعداد مذاکره کنندگان مشکلی داشت و نه ایرادهای دیگر درست بودند. اما باید گفت در حقیقت این ایرادات به جای پرداختن به محتوا(موضع گیری ایران) به فرم پرداخته است.

برخی از این منتقدان از موضع گیری ناشی از اقتدار ایران نمی توانند ایرادی بگیرند چون اقتدار مورد حمایت جامعه است، بر همین اساس وارد مباحث فرعی می شوند.

وقتی واژه نقد تحریف می شود، دیگر نمی‌توان به آن نقد گفت بلکه وارد تخریب می شود. تخریب یک گروه که به نمایندگی از ایران برای تامین منافع ایرانیان به مذاکره با خارجی‌ها رفته اند، نه تنها اتفاق خوبی نیست بلکه بازی در زمین آن هایی است که نمی خواهند منافع ایرانیان تامین شود.

*روزنامه نگار و فعال اجتماعی

 

انتهای پیام/

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها