سرویس: اجتماعی کد خبر: 416167 17:17 - 1400/09/13

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد خبرداد:

کرمانشاه ۴۵ هزار نفر معلول دارد/ فعالیت ۱۷ مرکز شبانه روزی نگهداری از معلولین

کرمانشاه ۴۵ هزار نفر معلول دارد/ فعالیت ۱۷ مرکز شبانه روزی نگهداری از معلولین

مرصاد نیوز: مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تعداد معلولین استان کرمانشاه را ۴۵ هزار نفر عنوان کرد و گفت: در سطح استان ۱۲ مرکز شبانه روزی به معلولان و ۵ مرکز به سالمندان خدمات ارایه می کنند.

فرحناز محمدی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد تعداد معلولین استان کرمانشاه را ۴۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: ۶۳ درصد از این تعداد را مردان و ۳۷ درصد را زنان تشکیل می دهند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه اظهار داشت: معلولیت های جسمی - حرکتی و معلولین ذهنی به ترتیب بیشترین آمار معلولین را در استان دارند.

وی خاطر نشان کرد:  در سطح استان ۱۲ مرکز شبانه روزی به معلولان و ۵ مرکز به سالمندان خدمات ارایه می کند که حدود ۱۲۰۰ نفر از معلولین شامل بیماران روانی، معلولین ذهنی، سالمندان و معلولین جسمی و حرکتی در این مراکز نگهداری می شوند.

محمدی گفت: معلولین جزئی از جامعه ما هستند پس باید در جهتی حرکت کنیم که آن‌ها نیز به آرامش برسند و زندگی خوبی را داشته باشند

وی خاطر نشان کرد: معلولینی که در منزل نگهداری شده خدماتی از قبیل حق پرستاری، مراقبت در منزل، ویزیت در منزل، مستمری و معیشت و خدماتی که در مراکز شبانه روزی ارائه می‌شود را دریافت می‌کنند.

محمدی افزود: به افراد دارای معلولیت ضایعه نخاعی که در خانواده نگهداری می شوند نیز ماهانه حق پرستاری تا یک میلیون تومان پرداخت می شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها