سرویس: اجتماعی کد خبر: 416170 19:47 - 1400/09/13

علت درج بدهی در قبوض برق کرمانشاه اعلام شد

علت درج بدهی در قبوض برق کرمانشاه اعلام شد

مرصاد نیوز: معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان کرمانشاه دلیل درج بدهی در قبوض برق استان را اعلام کرد.

تیمور اکبری احمد آبادی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، درباره چرایی درج مبلغ بدهی قبلی در قبوض برق به وجود پرداخت بدهکاری، اظهار داشت: محاسبه انرژی مصرفی مشترکین بر حسب تعرفه و کاربری تخصیص داده شده بر اساس بخشنامه های صادره از وزارت نیرو و مصوب هیئت محترم وزیران صورت می گیرد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان کرمانشاه  افزود: مفاد و مندرجات این بخشنامه ها به دلیل حساسیت آن و ضرورت کنترل دقیق محاسبات مرتبط با آن، نیازمند زمان فراوانی است.

اکبری تصریح کرد: رفتار مصرفی برخی از مشترکین از لحاظ زمانی به شکلی است که گاهی در دو مقطع سال قبل و سال جدید قرار می گیرند که به جهت عدم انباشت هزینه ها و عدم ایجاد مشکل در پرداخت توسط مشترکین محترم، شرکت توزیع نسبت به صدور صورتحساب با نرخ قبل، اقدام می کند َو پس از اعمال دقیق نرخ های جدید در سیستم به عنوان بدهی یا مابه التفاوت نرخ در صورت حساب‌های بعدی لحاظ می شود.

وی عنوان کرد: به استثنای بند ۱-۵ضوابط فروش انرژی و انشعاب، باید مبلغ ده هزار تومان حق بیمه همگانی هر واحد مسکونی برای یک سال و از دوره دوم تا ششم صورتحساب گیری، هر دوره به میزان دو هزار تومان در صورتحساب‌ های بهای برق واحدهای مسکونی به جز مالکین واحدهای مسکونی تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی درج و دریافت خواهد شد که از این ماه آغاز و در قبوض پیامکی صادره لحاظ شده است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها