سرویس: سیاسی کد خبر: 416210 21:49 - 1400/09/14

مرصاد گزارش می دهد؛

کلاف سردرگم انتخاب شهردار کرمانشاه/ این قصه تلخ کی به سرانجام خوب می رسد؟!

کلاف سردرگم انتخاب شهردار کرمانشاه/ این قصه تلخ کی به سرانجام خوب می رسد؟!

مرصاد نیوز: متاسفانه همچنان کلانشهر کرمانشاه بدون شهردار است در حالی که فرصت چندانی برای تدوین بودجه و تحویل آن به شورای شهر باقی نمانده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، برای کرمانشاه هنوز شهردار انتخاب نشده است. همین یک کافی است تا بدانیم مشکلات کرمانشاه چقدر است!

دلیل این وضعیت نامناسب برای شهر کرمانشاه را بایستی از اعضای شورای شهر پرسید! آن هایی که از مردم رای گرفته اند تا شهردار را انتخاب کنند اما هنوز انتخاب نکرده اند!

در جلسه امروز انتخاب شهردار هم، پنج نفر اقلیت غائب بودند

هاشم درویشی در گفتگو با خبرنگار مرصاد با بیان اینکه انتخاب شهردار توسط اعضای شورای شهر که منتخب مردم هستند، صورت می گیرد، اظهار داشت: در حال حاضر یکی از افراد برای تصدی عنوان شهردار به مرحله نهایی رسیده و توانسته با شش رای، اکثریت آرا را به خود اختصاص دهد که باید مورد نقد قرار گیرد و سپس تایید شود.

وی با گلایه از اینکه برخی دوستان نمی گذارند جلسه انتخاب شهردار به حد نصاب برسد، افزود: اگر جلسه مذکور به حد نصاب می رسید باید سه هفته پیش شهردار مشخص می شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصریح کرد: متاسفانه برخی عزیزان کم لطفی کردند و در جلسات قبلی غایب شدند که البته در جلسه امروز هم پنج نفر اقلیت، غائب بودند و به دلیل عدم حضور این افراد جلسه به حد نصاب قانونی نرسید.

درویشی با بیان اینکه فرماندار یا هیئت حل اختلاف باید برای رسیدگی به غیبتها جلسه فوق العاده تشکیل دهد، گفت:  طی جلسه امروز بنده و آقایان احسانی، آزادی، سید میثم موسوی اجاق، کامبیز غلامی و پیمان موسوی حاضر بودیم.

وی با برشمردن پیامدهای منفی تاخیر در انتخاب شهردار خاطرنشان کرد: برنامه ۱۴۰۱ در حال تدوین است که البته ایراداتی دارد و شهردار باید بر آن تسلط یابد همچنین با توجه به در پیش داشتن فصل زمستان باید برای مقابله با وضعیت احتمالی بحران و بارش برف و برف برنامه ریزی صورت گیرد و با نزدیک شدن به شب عید هم باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

درویشی با بیان اینکه اعضای اقلیت همکاران ما هستند که انتظار می رود در انتخاب شهردار همراهی کنند، افزود: همواره اختلاف سلیقه وجود دارد عده ای روی یک فرد و عده ای دیگر روی فرد دیگری به عنوان شهردار نظر دارند با این حال بالاخره شهردار با رای گیری تعیین می شود پس هرچه رای اکثریت باشد باید همه در برابر آن تمکین کنند.

مسئولان استانداری و فرمانداری باید برگزاری جلسه فوق العاده را درخواست دهند

احسان احسانی نیز در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: امروز پنجمین جلسه ای بود که برخی دوستان در جلسه حاضر نشدند و غیبت کردند که این موضوع سبب می شود بسیاری از برنامه های شهرداری بر روی زمین بماند و معطل تصمیم گيري اعضای شورای شهر باشد.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: با توجه به شرایط فعلی باید فرماندار کرمانشاه به موضوع انتخاب شهردار ورود کند و بر اساس قانون، جلسه فوق العاده برگزار کند.

احسانی تصریح کرد: مسئولان استانداری و فرمانداری با لحاظ حساسیت و دلسوزی شان نسبت به وضعیت شهر باید درخواست برگزاری جلسه فوق العاده داشته باشند.

وی افزود: تاخیر در انتخاب شهردار ضربات فراوانی به پیکره شهرداری خواهد زد.

احسانی تصریح کرد: بسیاری از برنامه های شهرداری شامل تدوین لوایح، بودجه سال آینده، انجام توافقات و مباحث درآمدی بر روی زمین مانده است.

وی افزود: انتخاب شهردار مهم‌ترین و اصلی ترین وظیفه اعضای شورای شهر است که به دلیل عدم حضور برخی اعضای شورای شهر انجام نشده بر همین مبنا مراجع نظارتی باید ورود کنند و جلسه فوق العاده تشکیل دهند تا بیش از این شاهد تاخیر در انتخاب شهردار نباشیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها