سرویس: اجتماعی کد خبر: 416256 01:00 - 1400/09/16

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسلام آبادغرب مطرح کرد؛

ارائه خدمت به 4 هزار معلول و ناتوان از سوی بهزیستی اسلام آبادغرب

ارائه خدمت به 4 هزار معلول و ناتوان از سوی بهزیستی اسلام آبادغرب

مرصاد نیوز: رئیس اداره بهزیستی اسلام آبادغرب از ارائه خدمت به  بالغ بر 4 هزار معلول و ناتوان از سوی بهزیستی اسلام آبادغرب خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جلیل جلیلیان در گفتگو با خبرنگار اسلام آبادخبر،  بمناسبت هفته جهانی معلولین اظهار داشت: در این شهرستان تعداد۳۹۴۲ نفر معلول شناسایی و به ثبت رسیده و تعداد ۲۴۲۱نفر معلول از سازمان بهزیستی خدمات مستمری دائم و مابقی خدمات جانبی دریافت می کنند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسلام آبادغرب با تشریح اهم خدمات ارائه شده به معلولین تحت حمایت این شهرستان گفت: تعداد۵۷نفر معلول ضایع نخایی که ماهیانه مستمری و حق پرستاری دریافت و ۶۹نفر از معلولین این شهرستان حق پرستاری ومددکار ی افراد دارای معلولیت در خانواده دریافت می کنند.

جلیلیان افزود: ۷۰دانشجوی معلول و۱۴۰ دانش آموز دارای معلولیت از خدمات حمایتی این نهاد برخوردار هستند و ویزیت در منزل برای معلولین اعصاب و روان توسط پزشک ارائه می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان، کمک هزینه وسایل توانبخشی، کمک هزینه تحصیلی و دانشجویی، هزینه ایاب و ذهاب، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه ودیعه مسکن، مناسب سازی ، دریافت وام خوداشتغالی برای معلولین جهت اشتغال پایدار، برگزاری جلسات کمیسیون پزشکی توسط پزشک، روانشناس، فیزیوتراپی برای تعیین و نوع شدت معلولیت را از دیگر خدمات ارئه شده برشمرد و گفت: در هفته جهانی معلولین از تعداد پنچ نفر از معلولان برتر  موفق در تحصیلی  و با اهداء ویلچر به خانواده های معلولین تجلیل و  تقدیر بعمل آمد.

وی در خاتمه یاد آور شد: اجرای طرح های غربالگری از جمله شنوایی، بینایی، اوتیسم، مشاوره پیش و پس از ازدواج و ارائه خدمات ژنتیک از مهمترین برنامه های حوزه پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی است.

ارائه خدمات الکترونیکی توسط مراکز مثبت زندگی در نزدیک ترین محل زندگی معلولین، ارائه خدمات آموزشی برای افراد زیر ۱۵ سال دارای معلولیت، دایر کردن مراکز تربیت شنیداری وگفتاری ،جسمی -حرکتی،سالمندان، ارائه خدمات رسانی در برنامه های cbrشهری و روستایی توسط موسسه خیریه عطر گل نبوی، از از دیگر خدمات ارئه شده بهزیستی اسلام آبادغرب می باشد که توسط مدیر این اداره تشریح شد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها