سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 418037 13:35 - 1400/10/30

در دیدار با رئیس شورای مفتیان روسیه؛

رئیسی: افراط‌گرایی به مسلمانان ضربه زد، مواضع ما و روسیه در سوریه علیه کفار نبود/ عین الدین: نماز شما در کرملین بسیار شاخص بود

رئیسی: افراط‌گرایی به مسلمانان ضربه زد، مواضع ما و روسیه در سوریه علیه کفار نبود/ عین الدین: نماز شما در کرملین بسیار شاخص بود

مرصاد نیوز: رئیس جمهور با اشاره به ضربه افراطی‌گری به اسلام گفت: ما مسلمانان باید نسبت به جریان تکفیری حساس باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز پنجشنبه در دیدار «راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان روسیه با اشاره به روابط خوب ایران و روسیه، گفت: این سفر نقطه عطفی در روابط اقتصادی، سیاسی و به ویژه فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران ارتباط با مسلمانان روسیه اهمیت ویژه‌ای دارد. از ویژگی‌های کشور روسیه آن است که پیروان ادیان الهی و ابراهیمی در کنار هم با اعتقادات خود زندگی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر جایگاه والای مسجد در دین اسلام، خاطر نشان کرد: مساجد مرکز ارتباط مسلمانان با یکدیگر، مرکز عبادت پروردگار، جایگاهی برای اطلاع مردم از مسائل و محلی برای امیدآفرینی هستند و بسیاری از یأس‌ها در مسجد تبدیل به امید می‌شود.

وی اظهار داشت: آنچه امروز باید در کنار الحاد و بی‌دینی نگران آن بود مسئله افراط‌گرایی است. افراطی‌گری و تکفیر بسیار به مسلمانان ضربه زد. عده‌ای به نام اسلام و لا اله الا الله به دین خدا خسارت وارد کردند و ما باید نسبت به جریان تکفیری حساس باشیم. مواضع ما و روسیه در سوریه علیه کفار نبود بلکه علیه عامل دست استکبار و رژیم صهیونسیتی بود.

وی همچنین در این دیدار ضمن پذیرش دعوت رئیس شورای مفتیان روسیه برای بازدید از مسجد جامع مسکو بر جلوگیری از انحراف میان مسلمانان تاکید کرد.

«راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان روسیه نیز در این دیدار با اعلام خرسندی از سفر رئیس جمهور کشورمان به مسکو، تصریح کرد: ما می‌فهمیم ملاقات شما با رئیس جمهور روسیه چقدر مهم است و برای مسلمانان روسیه هم این دیدار بسیار با اهمیت است. نماز شما در کرملین بسیار نمادین و شاخص بود و از فنلاند برای من نوشتند که برکت به داخل کرملین آمد.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها