سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 418054 19:46 - 1400/10/30

فرماندار سرپلذهاب خبر داد؛

ضرورت تجهیز امکانات ناوگان راهداری سرپلذهاب

ضرورت تجهیز امکانات ناوگان راهداری سرپلذهاب

مرصاد نیوز: فرماندار شهرستان سرپلذهاب گفت: ناوگان راهداری با کمترین تجهیزات از جان خود مایه گذاشتند و توانستند رضایت مردم را به دست بیاورند اما انتظار می رود نسبت به تجهیز امکانات و ارتقاء آن تجدید نظر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از بازی دراز،نورالدین فرزاد پور در جلسه مدیریت بحران شهرستان اظهار داشت: در محور سرپلذهاب به قلعه شاهین گواور همچنین محور سرپلذهاب به دشت ذهاب و سرپلذهاب به اسلام آباد شاهد انسداد راه و برودت شدید هوا و بارش برف هستیم.

وی افزود:اساسی ترین اولویت کار،برطرف کردن کولاک اطراف جاده است که متاسفانه باعث شده مسیر اصلی جاده قابل دید نباشد و دارای خطراتی است که با توجه به بکار گرفتن امکانات حداقلی، چنین وضعیتی مدیریت می شود.

 فرماندار سرپلذهاب از انسداد هفت روستای دشت ذهاب و قطعی آب به علت یخ زدگی شبکه در پشت تنگ ذهاب خبر داد و گفت: همچنین روستای سرباغ گلین با توجه به کثرت‌جمعیت، دچار قطعی برق شد، ۱۵ خانوار عشایر نیز در مسیر صعب العبور قرار دارند و راه دسترسی و امکان کمک رسانی و امدادرسانی به آنها وجود ندارد لذا تقاضامند اختصاص بالگرد برای کمک رسانی هر چه سریعتر داریم .

فرزادی پور با ابراز گله مندی گفت: ناوگان راهداری با کمترین تجهیزات از جان خود مایه گذاشتند و توانستند رضایت مردم را به دست بیاورند اما انتظار می رود نسبت به تجهیز امکانات و ارتقاء آن تجدید نظر شود.

وی در پایان هماهنگی بین راهداری و پلیس را امری ضروری دانست و تصریح کرد: این ارگانها باید در صورت ایجاد ترافیک و انسداد راه ها نسبت به بازگشایی راه با هم هماهنگ شوند.

دپوی ۸۰ درصد انبارهای هلال احمر از بسته های معیشتی

مدیرکل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: در توزیع بسته های معیشتی ۷۲ ساعته بین خانوارهای گرفتار در برف و کولاک استان کرمانشاه ۸۰ درصد از انبارها دپو شده و بسته ها از طریق بالگرد و هم به صورت زمینی ارسال شده است.

فرزین معتمدی افزود: با توجه به کمبود بسته های معیشتی اگر این قضیه مدیریت نشود با چالش بسیاری مواجهه هستیم بنابراین پیشنهاد می شود رفع انسداد راه ها در اولویت قرار گیرد و در این راستا اکیپ های هلال احمر آمادگی کامل دارند اما بعلت برودت هوا و شرایط جوی امکان پرواز بالگرد وجود ندارد.

در ادامه معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به تاریکی هوا که در چند ساعت آینده در پیش داریم، پیشنهاد می شود مسیر برای تردد سواری ها در خروجی شهرها به ویژه در استان کرمانشاه مسدود شود و در صورت تردد ضروری از زنجیر چرخ استفاده کنند ، کامیون ها نیز به کمربندی شهرها هدایت شوند.

عبدالوحید محمدی بیان کرد: برای خدمات رسانی با اولویت بندی، تمام تلاش و امکانات بکار گرفته شود، همانطور که در چند روز اخیر شهرداری، پلیس راهور، راهداری، جمعیت هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، فرمانداران، بخشداران و... پای کار بودند و مشکلات به حداقل رسانده یا مرتفع‌ شده است.

وی عنوان کرد: نیروهای ارتش در مواقع اضطراری فراخوان شوند و مناطقی که از لحاظ بارش برف و انسداد راه ها در خطر هستند در اولویت خدمات رسانی قرار گیرند.

  •  
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها