سرویس: اجتماعی کد خبر: 418060 20:22 - 1400/10/30

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه :

تیغه زنی و برف روبی باید با تداوم بارش ها مرتبا انجام شود

تیغه زنی و برف روبی باید با تداوم بارش ها مرتبا انجام شود

مرصاد نیوز:معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با تداوم بارش ها، معابر اصلی شهر پاوه باید مرتبا تیغه زنی انجام شود و مردم هم اگر مشاهده کنند که تیغه زنی انجام می شود، اعتراصی ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از هزارماسوله، منوچهر فخری در نشست با شورا و شهردار پاوه که با حضور فرماندار و فرماندهی سپاه ناحیه پاوه برگزار شد، اظهار کرد:  شهردار پاوه به تازگی معرفی شده است و من توقعی از شهردار تازه ندارم بلکه از شورا و کارمندان شهرداری توقع دارم.

وی افزود: گاهی اوقات تلاش زیادی انجام می شود اما با اقدامی برنامه ریزی نشده کل زحمات بر باد خواهد رفت.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: با تداوم بارش ها، معابر اصلی شهر پاوه باید مرتبا تیغه زنی انجام شود و مردم هم اگر مشاهده کنند که تیغه زنی انجام می شود، اعتراصی ندارند.

فخری با بیان اینکه هیچ شکی ندارم که شهرداری و کارکنان نهایت تلاش خود را می کنند، اضافه کرد: فعل خواستن وجود دارد اما چگونه انجام دادن آن مهم است که نیاز به برنامه دارد.

وی افزود: اگر این برنامه وجود داشته باشد، ظرف ۲۴ ساعت می توان معابر اصلی و فرعی را برف روبی کرد.

وی با اشاره به مشارکت بالای مردم پاوه، گفت: با هماهنگی راهور شهرستان می توان خودروهایی را که در خیابان ها پارک شده اند، به مکان دیگر انتقال تا کل معابر به خوبی برف روبی شود.

در ادامه جلیل بالایی نیز در سخنانی با بیان اینکه شهرداری منطقه وسیعی از معابر ندارد، گفت: ما هم اکنون با محدودیت میدان کار شهرداری مواجه ایم به طوری که روزها با تردد خودروها و شب ها نیز با پارک خودروها کنار خیابان، مواجه ایم که امکان برف روبی وجود ندارد.

وی افزود: اگه در زمان خود، برف روبی ها انجام نشود، برای یک هفته آتی با یخبندان مواجه خواهیم شد.

سرپرست فرمانداری پاوه تصریح کرد: باید از الان تا فردا ۱۲ ساعت معابر اصلی را برف روبی و با کمپرسی حجمی از این برف را از شهر خارج کنیم.

بالایی ادامه داد: در غیر این صورت، با این روش، با نارصایتی مردم مواجه می شویم.

وی اضافه کرد: فرمول برف روبی ها در خیابان ها و معابر اصلی به نوعی است و در معابر دیگر فرمول دیگری نیاز دارد.

بالایی گفت: فعالیت اکیپ های موجود در شهرداری باید به گونه ای باشد که خروجی داشته باشد که این اکیپ های شهرداری، خروجی ندارند.

سرهنگ مسعود دوستی نیز در این جلسه در سخنانی از تداوم خدمت رسانی ها به مردم با بسیج امکانات اعلام امادگی کرد.

وی افزود: برای برف روبی معابر اصلی شهر باید در قدم اول با هماهنگی راهور شهرستان، اقدام به جابجایی خودروها کرد تا هر خیابانی، پاکسازی ها به خوبی انجام شود.

فرمانده سپاه ناحیه پاوه با بیان اینکه در غیر این صورت دور تسلسل باطل ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: تنها راه برون رفت از این مسئله حمل برف به بیرون شهر خواهد بود.

سرهنگ دوستی گفت: توزیع منابع شهرداری هم در این موقعیت بسیار مهم است که چگونه بر منابع خود تمرکز داشته باشند.

سالم مرادی نیز در ابتدای  این نشست در سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: فعالیت ما در شهرداری با شروع بارش ها با اولویت بندی بر خیابان های اصلی و نقاط پر تردد و نیازمندی مردم آغاز شد.

وی افزود: پس از آن معابر و نقاطی که شیب بیشتری را داشت در دستور کار قرار گرفت که علاوه بر تیعه زنی، نمک پاشی این معابر هم به خوبی انجام شد.

شهردار پاوه تصریح کرد: با شروع این بارش ها در طول این مدت با این شیوه فعالیت کردیم و انتظار این حجم برف در شهرستان را نداشتیم.

مرادی با اشاره به مسائل دست و پاگیر در این وضعیت بحرانی گفت: امکانات ما در شهرداری محدود است و با این تعداد ماشین با این وضعیت بکارگیری، سایر ادارات هم نیاز به کمک داشتند.

وی افزود: حجم کار به نحوی بود که ما واقعا با امکانات کم نمی توانستیم کمک کنیم.

وی افزود: کار انسانی بدون عیب و نقص نیست و ما نیز با این امکانات محدود اشکالاتی در عملیات برف روبی ها و تیغه زنی ها ایجاد شد، و مردم اعتراض کردند.

وی با اشاره به زباله های خانگی شهروندان نیز اظهار کرد: حجم زیادی از زباله های خانگی شهروندان گرامی ما پس از دو روز وارد سطل ها شده است، که در این شرایط سخت حمل آن تنها به مشکلات ما اضافه کرد.

مرادی در پایان گفت: روند فعالیت ما در شهرداری و ارائه خدمات به شهروندان با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

وی افزود: هلال احمر شهرستان هم قرار است اگر برای شهروندانی که بیمار شوند در کوچه های کم عرض شهر و با تردد سخت جهت انتقال آنها به بیمارستان حضور یابند.

در ادامه هرکدام از اعضای شورا نیز به ایراد سخنانی پرداختند.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها