سرویس: اجتماعی کد خبر: 418185 22:20 - 1400/11/03

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه:

دهه فجر دهه عزت فاطمی است/ حضرت زهرا(س) الگویی کامل برای زنان مسلمان و هر انسان آزاده‌ای است

دهه فجر دهه عزت فاطمی است/ حضرت زهرا(س) الگویی کامل برای زنان مسلمان و هر انسان آزاده‌ای است

مرصاد نیوز:مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: حضرت زهرا(س) متعلق به یک دوران نیستند. بلکه به یک تفکر تعلق دارند، در واقع حضرت زهرا (س) یک مکتب هستند و مکتب ایشان در وجود امام خمینی(ره) قرار گرفته است.

حجت الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: حضرت زهرا(س) الگویی کامل برای زنان مسلمان و هر انسان آزاده ای است که بخواهد زندگی آزادانه ای در دنیا داشته باشد.

وی افزود:حضرت زهرا(س) شخصیتی کامل در ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و آموزشی داشتند.

این کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: با نگاه به زندگی حضرت زهرا(س) در می یابیم که ایشان در جایگاه خانواده به گونه ای ایفای نقش می‌کنند که پیغمبر(ص) به ایشان لقب ام ابیها را نسبت دادند یعنی مادری دلسوز برای پیامبر(ص) بودند.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: همچنین حضرت زهرا(س) در نقش تربیتی به گونه ای فرزندان را تربیت کردند که فرزندانشان به سیدالشباب اهل الجنه ملقب شدند یعنی حضرت امام حسن(ع) و امام حسین(ع) سرور و آقای هر فردی است که می خواهد وارد بهشت شود.

وی افزود: همچنین حضرت زهرا(س) در نقش همسرداری زندگیشان را با حضرت علی(ع) تقسیم کردند به گونه ای که ایشان کارهای داخل منزل را انجام می دادند و کارهای بیرون منزل را به حضرت علی(ع) می سپردند.

حجت الاسلام احمدی گفت: حضرت زهرا(س) در ایفای نقش اجتماعی هنگامی که فقیری درب منزل ایشان می آید، لباس عروسی شان را که بهترین لباس یک خانم در شب عروسی است، به سائل می بخشند که فقیر دست خالی از درب خانه ایشان نرود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین حضرت زهرا(س) از نظر نقش آموزشی الگویی بی مانند است مثلا برای اینکه فرزندانشان را برای مراسم احیای شب قدر آماده کنند آنها را بعدظهر می خواباندند تا شب به عبادت بپردازند.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) در نقش سیاسی نیز فریاد زدند مثل امام مانند مثل کعبه می ماند و خودشان هم دور امام(ع) گشتند و فدایی ایشان  شدند و خطبه آتشین فدکیه را در باب دفاع از امیرالمؤمنین(ع) بیان کردند در واقع این امر نشان می دهد حضرت زهرا(س) از نظر نقش سیاسی هم کم نگذاشتند.

اگر یک زن مسلمان بخواهد دنبال الگویی کامل بگردد باید دست به دامان حضرت زهرا(س) شود

وی افزود: اگر یک زن مسلمان بخواهد دنبال الگویی کامل بگردد که در همه ابعاد شخصیتی اعم از دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به جایی رسیده باشد باید دست به دامان حضرت زهرا(س) شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: حضرت زهرا(س) متعلق به یک دوران نیستند بلکه به یک تفکر تعلق دارند، در واقع حضرت زهراس) یک مکتب هستند و مکتب ایشان در وجود امام خمینی(ره) قرار گرفته است.

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: بعد از یک هزار  و ۴۰۰ سال امام راحل با همان تفکر فاطمی، با غیرت، شجاعت و شهامت در سال ۱۳۴۲ عنوان کرد که شاه باید برود در حالی که آمریکا و رژیم های مختلف پشتیبان شاه بود اما امام خمینی(ره) فرمودند باید شاه برود، عده و عده ها نیز در گهواره ها هستند و البته افرادی که در سال ۱۳۴۲در گهواره بودند در سال ۱۳۵۷علیه رژیم شاهنشاهی قیام کردند و شاه را بیرون کردند.

دهه فجر دهه عزت فاطمی است

وی افزود: دهه فجر دهه عزت فاطمی است زیرا تفکر حضرت زهرا(س) در وجود امام راحل قرار گرفت و این تفکر دفاع از ولایت باعث شد شیرمردانی از ایران، استکبار را زمین بزنند و حکومت جمهوری اسلامی را بنا کنند که اکنون شریک غم همه مردمان عالم شده است همان گونه که امام خمینی(ره) فرمودند ما شریک غم همه مردمان عالم هستیم.

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: جمهوری اسلامی ایران سرمشق هر انسان آزاده ای است که در هر جای دنیا چشم امیدش به این نظام مقدس  است.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: این تفکر حضرت زهرا(س) تمام شدنی نیست چون به مکتب تبدیل شده و این مکتب قرن های متمادی خود را به انسانهای آزاده روی کره زمین خواهد رساند.

وی افزود: در برخی ادعیه چنین می خوانیم خدایا ما را دغدغه امام معصوم(ع) قرار بده اما در پاسخ به اینکه چگونه چنین امری محقق می شود باید گفت وقتی امام معصوم(ع) دغدغه ما شود ما نیز دغدغه امام معصوم(ع) خواهیم شد بر همین مبنا وقتی به ما نیاز شود سراغ ما خواهند فرستاد مانند امام حسین(ع) که برای حبیب ابن مظاهر فرستادند که به‌ تو نیاز دارم خودت را برسان.

ندای من الغریب الی الحبیب اکنون هم جاری و ساری است

حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: این ندای من الغریب الی الحبیب اکنون هم جاری و ساری است و به دنبال افرادی که دلشان در گرو اهل بیت(ع) است، فرستاده خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید از ائمه اطهار(ع) بخواهیم که ما را در حزب خودشان قرار دهند نه چپ، نه راست، نه کارگزار، نه اصول گرا و نه اصلاح طلب بلکه تنها حزب ائمه(ع).

حجت‌الاسلام احمدی گفت: اگر بخواهیم یک حرکت سیاسی انجام دهیم باید ببینیم که آیا مورد رضایت ائمه اطهار(ع) قرار دارد یا خیر و اگر مورد رضایت اهل بیت(ع) نبود، آن را انجام ندهیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بارها فرمودند ای حضرت علی(ع) من از حزب شما هستم لذا ایشان حتی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس به سربازان و سرداران گفتند نباید در این جنگ درختان را قطع کنید، نباید به خانه ها تجاوز کنید، نباید زنان و کودکان را دستگیر کنید، عنوان کرد: این تفکر اسلام و مکتب اهل بیت(ع) است و  در این میان هنگامی که ما در حزب اهل بیت(ع) قرار بگیریم به عدالت رفتار می کنیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها