سرویس: اجتماعی کد خبر: 418199 09:28 - 1400/11/04

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه خبر داد؛

افزایش ۳۰ درصدی نیاز به فرآورده‌های خونی/ اهدای خون در روزهای سرد کاهش یافته است

افزایش ۳۰ درصدی نیاز به فرآورده‌های خونی/ اهدای خون در روزهای سرد کاهش یافته است

مرصاد نیوز: مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر در استان کرمانشاه نیاز مراکز درمانی به فرآورده های خونی نسبت به مشابه سال قبل حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

پژمان صالحی فر در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: نیاز به فرآورده های خونی همیشگی است و اختصاص به یک زمان خاص ندارد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از کاهش مراجعات مردمی به مراکز انتقال خون خبر داد و افزود: هر ساله با فصل سرما میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون برای اهدای خون کاهش می یابد و به همین جهت مراکز با کاهش ذخایر خون و فرآورده های خونی مواجه می شود.

وی افزود: در حال حاضر در استان کرمانشاه نیاز مراکز درمانی به فرآورده های خونی نسبت به مشابه سال قبل حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

صالحی فر گفت: ذخایر خونی مطلوب برای هر استان ۵ روز کاری است و طی این مدت باید از تمام گروه‌های خونی ذخیره داشته باشیم که بتوانیم جوابگوی نیازها باشیم.

وی بیان داشت: مرکز اهدای خون اصلی کرمانشاه در میدان فرمانداری هر روز از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و در روزهای جمعه از ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و همچنین مرکز خون گیری در ورودی بیمارستان معتضدی در میدان فردوسی همه روزه ۸ صبح تا ساعت ۱۳در خدمت عزیزان خواهد بود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها