سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 422456 14:26 - 1401/02/30

امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نمازجمعه:

فتح خرمشهر همه معادلات نظام استکباری جهان را بر هم زد/ ازدیاد جمعیت اعتبار و قدرت به کشور می دهد

فتح خرمشهر همه معادلات نظام استکباری جهان را بر هم زد/ ازدیاد جمعیت اعتبار و قدرت به کشور می دهد

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: در فتح خرمشهر همه معادلات نظام استکباری جهان به مدد مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام به هم خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: بیشترین سوگندهاى قرآن، به صورت پشت سر هم در سوره شمس است که با یازده سوگند پیاپى بر خورشید وماه، روز و شب و آسمان زمین، بر ارزش و اهمیّت تزکیه نفس، تأکید می شود.

وی رستگاری و فلاح را در گرو تهذیب نفس دانست و افزود: کسی که خود را تزکیه کند و به غیر خدا نگاه نکند قدرتی پیدا می کند که دنیا از او حساب می برد همانند امام(ره) که در مقابل ابرقدرت جهان ایستاد و فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: انسان مفلح در دنیا و آخرت سعادتمند و کامیاب است و اصلی‌ترین عامل فلاح و رستگاری این است که خداوند را مالک دنیا بدانیم.

وی بیان داشت: بدون شک فلاح و رستگاری از آن کسی است که خود را تزکیه کرده باشد و امام(ره) و رهبر معظم انقلاب نمونه بارز آن هستند.

آیت الله علما در بخش دیگری از سخنانش به ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری دائم در این خصوص تاکید دارند لذا باید راجع به مسئله جمعیت کوشا باشیم و در این خصوص همه ما مسئول هستیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به این صورت جلو برویم جمعیت ما به پیری کشیده می شود و از بسیاری از مزایای زندگی نمی توانیم برخوردار باشیم.

خطیب جمعه کرمانشاه بیان داشت: ازدیاد جمعیت اعتبار و قدرت به کشور می دهد لذا جوانان باید بر این مسئله اهتمام داشته باشند چرا که این مساله می تواند ما را در دنیا مطرح کند.

وی افزود: جمعیت، اعتبار و یک موقعیت سیاسی جهانی برای کشور به ارمغان می آورد و صدها مسئله دیگر پشت ازدیاد جمعیت خفته است است.

وی اظهار داشت: درست است مردم صبور و با بصیرت کشورمان با مشکلات و سختی هایی روبرو هستند، اما نباید فراموش کنیم جمهوری اسلامی به برکت اسلام و انقلاب امروز به عنوان یک قدرت بزرگ در خاورمیانه مطرح است.

آیت الله علما با اشاره به اینکه اول خرداد ماه سالگرد بزرگداشت ملاصدرا است، افزود: او یکی از شخصیتهای فلسفی به روز عالم است که توانست روح و برهان قرآن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روایات را با فلسفه توام کند‌.

وی همچنین با اشاره به اول خرداد روز معدن، با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی، گفت: کرمانشاه مرکز معادن است باید مسئولان کرمانشاه از خام فروشی معادن جلوگیری کنند.

وی با اشاره به سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر با مدیریت امدادهای غیبی و عنایات خاص خداوند صورت گرفت.

آیت الله علما بیان داشت: در زمان جنگ تحمیلی صدام خبر از فتح خرمشهر را داده بود و هیچ گاه تصور نمی کرد که ایرانیان خرمشهر را بازپس بگیرند چرا که خرمشهر دژ محکمی بود و باز پس گیری آنرا محال می دانستند.

وی گفت: در فتح خرمشهر همه معادلات نظام استکباری جهان به مدد مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام به هم خورد.

خطیب جمعه کرمانشاه اظهار داشت: ۴۳ سال است ایران در همه عرصه ها حرف برای گفتن دارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین تأکید دارند، باید این رشادت ها بازگو شود.
 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها