سرویس: اجتماعی کد خبر: 422487 10:00 - 1401/02/31

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه مطرح کرد:

پیش‌بینی مبارزه با "ملخ شکم بادمجانی" در سطح 2 هزار هکتار از اراضی کرمانشاه

پیش‌بینی مبارزه با "ملخ شکم بادمجانی" در سطح 2 هزار هکتار از اراضی کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه گفت: پیش بینی می‌کنیم که ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان علیه ملخ شکم بادمجانی سم پاشی شود.

 فرهاد شریفی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: آفت "ملخ شکم بادمجانی" آفتی پلی فاژ است یعنی قادر است از هر گیاه و درختی تغذیه کند این آفت در استان کرمانشاه در شهرستان های پاوه، ثلاث، جوانرود ، دالاهو و روانسر وجود دارد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه افزود: این افت جزو آفات عمومی بوده و مبارزه توسط دولت و با کمک کشاورزان بصورت رایگان انجام می گیرد.

وی گفت: این افت یک نسل در سال دارد و در استان کرمانشاه از اواسط فروردین تفریح تخم ها آغاز و مبارزه از اوایل اردیبهشت شروع و تا پایان خرداد ادامه دارد.

شریفی عنوان کرد: برای مبارزه با این افت در سنین پایین پورگی از سموم حشره کش دسیس و مالاتیون و … بصورت محلول پاشی  و در سنین بالای پورگی از طعمه مسموم شامل سبوس و سم مالاتیون استفاده می شود.

وی تاکید کرد: در صورت عدم سمپاشی،  آفت با حمله به باغات و مزارع از شاخ و برگ مزارع و باغات تغذیه و باعث خسارت شدید خواهد شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه گفت: مبارزه با این آفت در استان امسال از اواسط اردیبهشت شروع شده و تاکنون در سطح ۵۰۰ هکتار مبارزه انجام گرفته است که پیش بینی می‌کنیم که ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی علیه ملخ شکم بادمجانی سم پاشی شوند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها