سرویس: اجتماعی کد خبر: 422534 11:00 - 1401/03/01

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

وجود 441 هزار کلونی زنبور عسل در کرمانشاه/ سالانه 5.5 تن عسل در استان تولید می شود

وجود 441 هزار کلونی زنبور عسل در کرمانشاه/ سالانه 5.5 تن عسل در استان تولید می شود

مرصاد نیوز: مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه چهارصد و چهل و یک هزار و 739 کلنی در استان کرمانشاه وجود دارد، گفت: براساس آخرین برآورد انجام شده میزان تولید عسل استان در سال گذشته 5688 تن بوده است.

 ایرج صفایی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به با اشاره به اینکه کرمانشاه از مراتع، باغات و اراضی کشاورزی مطلوبی برای زنبوداری برخوردار است اظهار داشت: سه هزار 871 زنبورستان در این استان وجود دارد.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه افزود: براساس آخرین برآورد انجام شده میزان تولید عسل استان در سال گذشته 5688 تن بوده است.

وی خاطر نشان کرد: چهارصد و چهل و یک هزار و 739 کلنی زنبور عسل  در استان کرمانشاه وجود دارد.

صفایی با بیان اینکه از نظر میزان تولید رتبه  پنجم ششم را بین استان‌های تولیدکننده عسل در سطح کشور داریم، گفت: از لحاظ کیفیت و مرغوبیت، به دلیل تنوع گیاهان مرتعی موجود در منطقه، عسل استان جزو بهترین عسل‌های تولیدی است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از هر کندو تقریباً 12 کیلوگرم عسل برداشت می شود، تصریح کرد: اکنون که فصل گرده افشانی است با توجه به پدیده گردوغبار هر کندو به میزان یک و نیم کیلوگرم کاهش تولید عسل دارد.

وی با اشاره به اینکه در همه شهرستان های استان کرمانشاه فعالیت زنبورداری وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد زنبوردارها در شهرستان های صحنه و کنگاور فعالیت دارند.

صفایی گفت: پرورش زنبور عسل نقش مهمی در اشتغالزایی دارد و می‌‌تواند به رونق اقتصادی استان کمک کند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها