سرویس: تازه های سایت کد خبر: 422549 15:23 - 1401/03/01

پلیس اقدامات بسیار خوبی در راستای کشف جرائم فضای مجازی انجام داده است

پلیس اقدامات بسیار خوبی در راستای کشف جرائم فضای مجازی انجام داده است

مرصاد نیوز: جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به تمایل روزافزون مردم به استفاده از فناوری های پیشرفته در فضای مجازی، گفت: پلیس بر این فضا نظارت کامل دارد و تاکنون نیز توانسته جرائم بسیاری کشف و با متخلفان برخورد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، پایگاه خبری پلیس، سردار "جمال سلمانی" در جلسه هماهنگی رزمایش مستقل نذیر 1401 اظهار داشت: تمایل روزافزون به استفاده از فناوری های پیشرفته از جمله رایانه و اینترنت، در کنار فرصت هایی که ایجاد می کند، می تواند تهدیدات امنیتی و اجتماعی را نیز با خود به همراه داشته باشد و به نوعی شرایط و بستر مساعدی برای ظهور جرایم سایبری به وجود آورد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی اگر مدیریت نشود می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد، افزود: می توان مدعی شد متاسفانه فضای مجازی آثار تخریبی زیادی از خود در جامعه امروزی به جا گذاشته است.

سردار سلمانی ادامه داد: آسیب های اخلاقی،  مشکلات فرهنگی، مزاحمت های مختلف، کلاهبرداری های اینترنتی و ... تنها نمونه هایی از آسیی هایی است که فضای مجازی شهروندان را تهدید می کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان افزود: امروز پلیس با استفاده از فناوری های نوینی که در عرصه نرم افزارهای تخصصی در اختیار دارد، می تواند در پشگیری از وقوع جرایم مزبور نقش موثری ایفا کند، کما اینکه تاکنون نیز اقدامات گسترده ای هم در بحث پیشگیری و هم در بحث مقابله با جرائم فضای مجازی انجام داده است.

وی یادآوری کرد: با توجه به گستردگی فضای مجازی، اینترنت و شبکه های اجتماعی و طیف وسیعی از اقشار مردم که از آن استفاده می کنند می توان گفت اهمیت اقدامات پیشگیرانه پلیس فتا دست کمی از عملیات های فیزیکی ماموران انتظامی ندارد.

سردار سلمانی در پایان گفت: پلیس برای تأمین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات و حفظ هویت ملی ودینی وارزش‌های انسانی، حفظ حریم خصوصی و آزادی مشروع، تمام راهکارهای لازم را به کار گرفته است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها