سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 423608 09:50 - 1401/04/01

مسئول اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

افتتاح سه هتل بیمارستان در کرمانشاه/ لزوم برطرف شدن مشکلات بوروکراسی حوزه گردشگری سلامت

افتتاح سه هتل بیمارستان در کرمانشاه/ لزوم برطرف شدن مشکلات بوروکراسی حوزه گردشگری سلامت

مرصاد نیوز: مسئول اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: سه هتل بیمارستان با تجهیزات مدرن در کرمانشاه میزبان مسافران حوزه درمان خواهند بود.

جبار گوهری در گفتگو با  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: گردشگری سلامت یکی از شاخه های گردشگری است و یکی از کاربری ها و عملکردهای شهری استان کرمانشاه عملکرد درمانی است.

مسئول اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه به عنوان یکی از مقاصد درمان مورد توجه استانهای مجاور و کشور همسایه خصوصاً اقلیم کردستان عراق است. و این باعث می شود سفر اتفاق بیفتد و شکل بگیرد.

وی گفت: در سفر درمان بیماران هر مسافر همراه بیمار به یک خدمات هتلینگ نیاز دارد و حتی خود بیمار هم به نیازمند آرامش است که دوران نقاهت را بگذراند. و برای این امر باید مراحل احداث اقامتی تفریحی اتفاق بیفتد.

لزوم ارائه خدمات به گردشگران سلامت  

گوهری بیان کرد: اگر قرار است در بحث درمان قوی باشیم باید به مسافران خدمات ارائه دهیم لذا در بحث بیمارستانی بحث هتلینگ هم باید مد نظر قرار گیرد. به تبع این قضیه ما در حال حاضر چندین هتل بیمارستان در استان استارت خورده است و  ما برای توسعه این بخش گردشگری سلامت در حوزه آب درمانی و هر آنچه که بتواند گردشگران را جذب و تامین کند، استقبال می کنیم.

وی افزود: در استان کرمانشاه سه هتل بیمارستان در دست اقدام داریم. یکی بیمارستان دکتر آریایی نژاد واقع در میدان مادر که در حال شکل گیری مقدمات اولیه است. دیگری هتل بیمارستان "ماد" واقع در پشت هتل پارسیان که تقریباً در حال بهره برداری است. و دیگری هتل بیمارستان حکیم واقع در مسکن که یکی از بروزترین بیمارستانها از لحاظ تکنولوژی است و در بحث هتلینگ مجهز به اتاقهای " وی آی پی" است.

مسئول اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این بخش از گردشگری، شاخه جدیدی است، افزود: در انجام این پروسه ها دچار اخلالهایی شده ایم، مثلا هتل بیمارستان ماد در صدور پروانه  و نقشه های آن مشکل داریم.

وی گفت: برای اینکه بیمارستان ها و مراکز درمانی در زمره تجهیزات گردشگری قرار گیرد باید دارای ویژگی هایی باشد که از جمله آن می توان به سند مجزا به جهت برخورداری از تسهیلات، اشاره کرد.

پیشرفت 60 درصدی بیمارستان ماد کرمانشاه  

گوهری از پیشرفت بیش از  60 درصدی بیمارستان "ماد" خبر داد و گفت: بعد از تکمیل تجهیزات ، بحث مشکلات مالکیتی،  تفکیک سند و پروانه ساختمان حل شود، وارد فاز اجرایی می شود. که طی نشست هایی که با بنیاد مستضعفان و شهرداری و سایر ارگانهای ذیربط داشته ایم امید است این مشکلات تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: مبحث گردشگری سلامت و احداث هتل بیمارستان آبروهای شهرمان هست که می تواند کارکرد بالایی داشته باشد. و جایگاه استان را در کشور ارتقا دهد.

مسئول اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه گفت: امید است با حل مشکلات بوروکراسی و همراهی سرمایه گذاران  این راه تسهیل شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها