سرویس: اجتماعی کد خبر: 423796 20:02 - 1401/04/06

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه خبرداد؛

۱۰ تیرماه؛ آغاز پیش‌ثبت‌نام اعزام به پیاده‌روی اربعین

۱۰ تیرماه؛ آغاز پیش‌ثبت‌نام اعزام به پیاده‌روی اربعین

مرصاد نیوز: مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: طبق برنامه، پیش ثبت نام اعزام زائران اربعین از روز جمعه 10 تیرماه آغاز و به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت.

 سعید کریمی‌خو در گفتگو با  مرصادنیوز، اظهار کرد: در سازمان حج و زیارت برنامه ریزی هایی برای اربعین حسینی صورت گرفته است که پس از دوسال وقفه امسال شاهد اجتماع عظیم عزاداران حسینی در روز اربعین باشیم.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه افزود: علاقمندان به حضور در مراسم اربعین حسینی می توانند برای پیش ثبت نام به سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir مراجعه کنند.

وی گفت: طبق برنامه، پیش ثبت نام اعزام زائران از روز جمعه 10 تیرماه آغاز و تا 31 همین ماه به مدت 20 روز ادامه خواهد داشت.

این مسئول با تاکید براینکه امسال برای  ورود زائرین به کشور عراق سخت گیری هایی وجود دارد، اعلام کرد: تا زمانی که زائرین در سامانه سماح ثبت نام نکنند، امکان خروج آنها علیرغم داشتن گذرنامه امکان پذیر نیست.

وی یادآوری کرد: در استان 21 دفتر زیارتی وجود دارد که 15 مورد آن در شهر کرمانشاه و مابقی در شهرستان های اسلام آبادغرب، کنگاور، روانسر، جوانرود و سنقر قرار دارند و علاقمندان می توانند برای پیش ثبت نام به آنها مراجعه کنند.

کریمی‌خو گفت: به صورت غیرحضوری و یا حضوری در دفاتر حج و زیارت استان مراجعه و ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تزریق دو دوز واکسن کرونا و داشتن گذرنامه با مدت اعتبار شش ماه، دیگر شرایط زائرین برای حضور در مراسم اربعین حسینی است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها