سرویس: ورزشی کد خبر: 423806 10:09 - 1401/04/07

تب کرونا فرونشست؛ یخ استخرها آب شد؛

از کاهش اقبال عمومی تا ضرورت نظارت بر استخرها/ خبری از بازگشایی همه استخرها نیست

از کاهش اقبال عمومی تا ضرورت نظارت بر استخرها/ خبری از بازگشایی همه استخرها نیست

مرصاد نیوز: با وجود آرامتر شدن شرایط شیوع کرونا وضعیت برخی مشاغل هنوز به حالت عادی باز نگذشته به گونه ای که همچنان نتوانسته اند فعالیت سابق خود را از سر گیرند‌.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، پیش از شیوع کرونا، شنا کردن در فصل تابستان یکی از تفریحات نوجوانان و جوانان محسوب می شد تا جایی که شاهد موج زدن جمعیت در استخرها بودیم اما طی دو سه سال اخیر دیگر این شرایط بر استخرها حاکم نشد و حتی برخی از این اماکن همچنان نتوانسته اند مانند قبل فعالیت کنند.

صرف نظر از چرایی عدم بازگشایی همه استخرها، نظارت جدی بر استخرها به ویژه از نظر بهداشتی بسیار حائز اهمیت است تا در آینده با مسائل جدی تری مواجه نشویم.

 

همه استخرها در استان کرمانشاه بازگشایی نشده اند

جلال اسکندری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: با توجه به تعطیلی استخرها در ایام شیوع کرونا تاکنون همه استخرها در سطح استان کرمانشاه بازگشایی نشده اند.

وی افزود: تقریبا از مجموع ۳۴ استخر در استان کرمانشاه حدود ۲۳ استخر بازگشایی شده اند.

اسکندری تصریح کرد: در سطح شهرستان کرمانشاه هم بسیاری از استخرها هنوز فعال نشده اند.

وی عنوان کرد: علت استمرار تعطیلی برخی استخرها، عدم استقبال مردم به دلایلی چون افزایش قیمت بلیط  است همچنین بسیاری از استخرها دولتی هستند که توسط بخش خصوصی اجاره می شود و با توجه به شیوع کرونا طی دو سال گذشته، بخش خصوصی متضرر شده است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه گفت: پس از شیوع کرونا و با افزایش اقبال عمومی، شاهد بازگشایی استخرها خواهیم بود.

اسکندری تصریح کرد: استخرهای فعال از نظر بهداشتی مشکلی ندارند بر همه آنها نظارت هایی اعمال می شود و از آب استخرها نمونه برداری های میکروبی، کلر سنجی، سنجیPH انجام می شود.

وی افزود: مردم از وسایل و تجهیزات شخصی خود استفاده کنند و اگر بیمار هستند از حضور در استخرها بپرهیزند.

کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم هرگونه تخلف یا شکایت از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند.

 

پیمان جاویدان در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: با توجه به عادی شدن وضعیت فعلی کرونا، اکنون همه استخرها می توانند فعالیت کنند هرچند که بیشتر استخرها فعالیت خود را آغاز کرده اند و مورد استقبال مردم هم قرار گرفته اند.

وی افزود: بالا بودن قیمت بلیط با توجه به افزایش هزینه های استخر شامل حق الزحمه کارکنان، خرید کلر و... اجتناب ناپذیر است.

جاویدان تصریح کرد: اکنون مردم از استخرها استفاده می کنند و بخش آموزشی آنها نیز فعال شده و تقریبا مانند سنوات گذشته مورد اقبال است.

رییس هیئت شنا استان کرمانشاه گفت: نرخ گذاری بلیط های استخر بر عهده ورزش و جوانان است.

جاویدان گفت: ۱۰۱ مربی شنا دوره های بازآموزی را طی سال جاری گذرانده اند و از ابتدای سال نیز دو دوره کلاس برگزار شده در ادامه مربیانی که این دوره ها را طی کرده اند به استخرها معرفی خواهند شد.

وی افزود: معاونت امور بهداشتی با نمونه گیری از آب استخرها و... به استخرهای دارای مشکل، تذکراتی ارائه می دهد‌.

جاویدان تصریح کرد: استخرهای استان کرمانشاه به ممتاز، درجه یک و درجه دو روباز یا سرپوشیده تقسیم شده اند.

وی افزود: پیرو فرمایش پیامبر اکرم(ص) شنا از رشته های ورزشی است که باید آن را یاد بگیریم و به فرزندان خود هم یاد بدهیم.

جاویدان با بیان اينكه کرونا قدری سبب کاهش استقبال  مردم از استخرها شده، گفت:خانواده ها درصدد آموزش شنا به فرزندانشان باشند و خیالشان از وضعیت استخرها  آسوده باشد زیرا همه استخرها مسائل بهداشتی را رعایت می کنند.

رییس هیئت شنا استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مردم از شنا کردن در آب‌های آزاد و سرابهای اطراف بپرهیزند، خاطرنشان کرد: تابستان زمان خوبی برای آموزش شنا به بچه ها است‌.

به گزارش مرصادنیوز، در شرایطی که هنوز کرونا شیوع دارد، نظارت بر استخرها از ابعاد مختلف به ویژه از نظر بهداشتی می تواند از بروز مشکلات در آینده پیشگیری کند همچنین با توجه به‌ خسارات وارده به استخرها مسئولان باید حمایتهای لازم را از این اماکن به عمل آورند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها