سرویس: سیاسی کد خبر: 423880 09:39 - 1401/04/09

عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛

ضرورت تعیین دستگاه متولی برای نظارت بر اجرای مصوبه حداکثر افزایش اجاره بهای مسکن

ضرورت تعیین دستگاه متولی برای نظارت بر اجرای مصوبه حداکثر افزایش اجاره بهای مسکن

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت خانه های راه و شهرسازی و صمت به منظور نظارت بر اجرای مصوبه سران سه قوه دستگاه های متولی را تعیین کنند.

اسماعیل حسین زهی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: بر اساس مصوبه سران سه قوه حداکثر افزایش اجاره بهای مسکن در همه شهرها باید ۲۰ تا ۲۵ نسبت به سال گذشته افزایش یابد اما دستگاهی به عنوان متولی برای نظارت بر این موضوع تعیین نشده است.

وی افزود: امیدواریم وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت در راستای   نظارت بر اجرای مصوبه سران سه قوه مبنی بر ساماندهی اجاره بها، دستگاه های متولی را تعیین کنند.

حسین زهی تصریح کرد: همزمان با تصویب مصوبه سران سه قوه، طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن نیز از سوی نمایندگان مجلس ارائه و کلیات آن تصویب شد و اکنون در کمیسیون عمران در دست بررسی است.

وی با اشاره به افزایش حبابی نرخ اجاره بهای مسکن، عنوان کرد: دفاتر مشاورین املاک بدون توجه به شرایط فعلی به نرخ گذاری املاک می پردازند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در کمیسیون عمران در دست بررسی است و سپس به صحن ارائه خواهد شد.

حسین زهی گفت: امیدواریم با تبدیل شدن طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن به قانون و ابلاغ آن از افزایش قیمت اجاره بهای مسکن به صورت حبابی پیش گیری شود.

وی افزود: در طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن همه پیش بینی های لازم انجام شده و این طرح دارای ضمانت های اجرایی، تشویقی و تنبیهی است.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها