سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 423900 14:05 - 1401/04/09

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه خبر داد؛

اجرای عملیات آسفالت در ۱۲۰ روستای استان کرمانشاه

اجرای عملیات آسفالت در ۱۲۰ روستای استان کرمانشاه

مرصاد نیوز: معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اجرای عملیات آسفالت در بیش از ۱۲۰ روستای استان کرمانشاه در دست اقدام است که برای اجرای این پروژه ها مبلغ ۹۳میلیارد تومان اعتبار ریالی از محل اسناد خزانه اسلامی و معادل ۴۰ میلیارد تومان قیر تخصیص یافته است.

جعفر نصوری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: در قانون  بودجه سال ۱۴۰۰ اجرای عملیات آسفالت در بیش از ۱۲۰ روستای استان کرمانشاه در دست اقدام است که برای اجرای این پروژه ها مبلغ ۹۳میلیارد تومان اعتبار ریالی از محل اسناد خزانه اسلامی و  معادل ۴۰ میلیارد تومان قیر تخصیص یافته است.

وی افزود: در چند روز گذشته آسفالت معابر روستاهای کندهر در شهرستان اسلام آبادغرب، تپان، چم زرشک علیا و رجبی در شهرستان ثلاث باباجانی، ده توت و زلان در شهرستان جوانرود، امامیه علیا و گاوچالی فولادی در شهرستان سرپل ذهاب، آقبلاغ، خانقاه علیا، ده شیخ، سامله، فارسینج، قوری چای و چشمه گیلان در شهرستان سنقر، چقابهار، شهیدعسکری، قمشه تپه، قیسوند، کنجور سفلی، کنجورعلیا از توابع شهرستان کرمانشاه و قلی قلی، کلاه دراز وسطی،لته چقا صیادیان، میرمنگه علیا و نساردیره در شهرستان گیلانغرب انجام شده و اهالی محترم این روستاها از نعمت آسفالت شبکه معابر روستا بهرمند شده اند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: به منظور اجرای پروژه آسفالت در ۹۴ روستای دیگر نیز مقدمات لازم شامل اجرای لایه های زیرسازی انجام شده و طی روزهای آینده آسفالت آنها انجام خواهد شد.

نصوری تصریح کرد: آسفالت معابر روستایی با استفاده از منابع قیر رایگان یکی از تدابیر مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده به گونه ای که حجم فعالیتهای عمرانی در روستاها با وجود تحریمهای ظالمانه و کاهش ریالی منابع بودجه ای ناشی از فروش نفت، نسبت به قبل از تحریمها افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: افزایش فعالیتهای عمرانی در روستاها سبب ایجاد رضایتمندی روستاییان و از عوامل ایجاد انگیزه مهاجرت معکوس به روستاها است که نتیجه آن بهبود تولید و اشتغال روستایی خواهد بود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها