سرویس: اجتماعی کد خبر: 423902 14:35 - 1401/04/09

مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه خبرداد؛

48 هزار داوطلب کنکور در کرمانشاه با یکدیگر رقابت می کنند/ برگزاری آزمون سراسری در ۲۷ حوزه امتحانی

48 هزار داوطلب کنکور در کرمانشاه با یکدیگر رقابت می کنند/ برگزاری آزمون سراسری در ۲۷ حوزه امتحانی

مرصاد نیوز: مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه گفت: تعداد داوطلبین شرکت کننده در کنکور امسال از کرمانشاه 48 هزار و 34 نفر شامل 29 هزار و 83 داوطلب زن و 18 هزار و 951 داوطلب مرد است که شمار آنها نسبت به سال قبل بیش از چهار هزار نفر افزایش یافته است.

سجاد دادفر در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور آزمون سراسری دانشگاه ها از روز چهارشنبه مورخ هشتم تیر ماه در کرمانشاه آغاز شده و تا روز شنبه مورخ یاز هم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در صبح روز چهارشنبه مورخ هشتم تیر ماه داوطلبین رشته هنر و طی امروز پنج شنبه داوطلبین رشته های علوم انسانی و ریاضی با یکدیگر به رقابت پرداختند همچنین در روزهای جمعه دهم تیر ماه داوطلبین رشته علوم تجربی و شنبه یازدهم ماه جاری داوطلبین رشته زبان‌های خارجی باهم رقابت می کنند.

مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه گفت: تعداد داوطلبین شرکت کننده در کنکور امسال از کرمانشاه 48 هزار و 34 نفر شامل 29 هزار و 83 داوطلب زن و  18 هزار و 951 داوطلب مرد است که شمار آنها نسبت به سال قبل بیش از چهار هزار نفر افزایش یافته است.

دادفر تصریح کرد: بیشترین تعداد شرکت کننده در آزمون سراسری دانشگاه ها طی امسال با 24 هزار و 30 نفر به داوطلبین رشته علوم تجربی اختصاص یافته که مجموعا نیمی از شمار داوطلبین کنکور را شامل می شوند‌.

وی شمار داوطلبین رشته علوم انسانی را 13 هزار و 452 نفر و داوطلبین رشته ریاضی را دو هزار و 820 نفر اعلام و عنوان کرد: حدود شش درصد داوطلبین کنکور امسال مربوط به فارغ التحصیلان رشته ریاضی و 28 درصد هم مربوط به فارغ التحصیلان رشته علوم انسانی هستند.

 مسئول حفاظت آزمون‌های سراسری در استان کرمانشاه گفت: همچنین در گروه هنر دو هزار و 535 نفر و در گروه زبان های خارجی پنج هزار و 197 نفر داوطلب با یکدیگر رقابت می کنند که به ترتیب پنج و ۱۱ درصد از مجموع داوطلبین استان را به خود اختصاص داده اند.

دادفر از برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها در 14 حوزه اصلی کرمانشاه و 13 شهرستان خبر داد و افزود: آزمون سراسری کنکور در سطح شهر کرمانشاه در دانشگاه رازی، دانشگاه صنعتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها