سرویس: تازه های سایت کد خبر: 424015 11:40 - 1401/04/13

مشمولان غايب درصورت قبولي در دانشگاه حق ادامه تحصيل ندارند

مشمولان غايب درصورت قبولي در دانشگاه حق ادامه تحصيل ندارند

مرصاد نیوز: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: مشمولانی که در موعد مقرر اقدام لازم برای اعزام به خدمت مقدس سربازی را انجام نداده و غیبت داشته اند در صورت قبولی و پذیرش در دانشگاه های سراسری، حق ادامه تحصیل نخواهند داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مسعود همتی" اظهار داشت: با احترام به آگاهي مي رساند که  با توجه به کنکور  سال 1401 ضروري است مشمولاني که در کنکورسراسري شرکت کرده اند ،توجه ويژه به مقررات خدمت وظيفه عمومي داشته باشند.

وی ادامه داد: غيبت سربازي مانع پذيرش قبول شدگان آزمون سراسري دردانشگاه و موسسات آموزشي بوده ولي شرکت در آزمون هاي سراسري محدويتي نداشته و دليلي بر مجوز ادامه تحصيل نمي باشد و مشمولان غايب حتي در صورت قبولي مجاز به ثبت نام نبوده و مورد پذيرش قرار نمي گيرند.

سرهنگ همتی تصریح کرد: مشمولان مقاطع تحصيلي دانشگاهي و دوره متوسطه که در سال مشموليت و در خرداد،تيروشهريور ماه سال 1400 فارغ التحصيل شده اند تا پايان شهريور ماه سال 1401، مهلت معرفي دارندو اين تسهيلات فقط شامل مشمولاني مي شود که در سال مشموليت (سال تولد +18) فارغ التحصيل شده اند.

این مقام انتظامی افزود: مشمولاني که قبل از سن مشموليت و در سن 17 سالگي يا قبل از آن در مقطع ديپلم يا پيش دانشگاهي فارغ التحصيل مي شوند براساس قانون خدمت وظيفه عمومي پس از رسيدن به 18 سالگي تمام ،شش ماه مهلت معرفي دارند.

وی تاکيد کرد: مشمولان لازم است قبل از اتمام مهلت معرفي از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) براي ثبت درخواست خود اقدام کنند.

سرهنگ همتی یادآور شد: امکان تحصيل همزمان با خدمت سربازي وجود ندارد و سربازان وظيفه غير غايب در صورت قبولي و احراز شرايط لازم براي ادامه تحصيل در مقاطع تحصيلي کارشناسي و بالاتر از خدمت ترخيص و در دانشگاه ثبت نام کنند.

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه در پایان گفت: مشمولان و خانواده هاي آنان براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانند از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان به نشاني www.vazifeh.police.ir و کانال سازمان در پيام رسان سروش به نشاني khabaresarbazi@ از آخرين اخبار مربوطه مطلع شوند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها